SpravodajstvoXiaomi

Toto sú nové Xiaomi Huami Amazfit Verge 2 chytré hodinky s podporou eSIM a monitoringom EKG

Dnešný deň je fanúšikov spoločnosti ako Štedrý večer. Potom, ako bol oficiálne predstavený nový Mi Band 4 náramok, spoločnosť predstavuje novú generáciu chytrých hodiniek Huami Amatfit Verge 2. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

Amazfit Verge 2

Netradične začneme s cenou, a nie so špecifikáciami. Tá bola totiž pôvodne iniciovaná na úrovni približne 2.000 Juanov (~300USD), realita je však iná, stáť budú v tej najvyššej konfigurácii 1499 Juanov, teda približne ~220USD. V tej najnižšej okolo 100USD.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prejdime však teraz k špecifikáciám. Hodinky sú vyhotovené z prémiového materiálu ako bolo iniciované. Konkrétne, telo je vyrobené z mikrokryštalického keramického zirkóniu s textúrou kože. Huami hovorí, že výrobný proces tela hodiniek trvá 35 dní, a na jeho výrobu je podrobných 24 rôznym procesov.

Xiaomi predstavuje nove Amatfit Verge 2_4
Zdroj: via Gizmochina.com

Displej hodiniek je veľký 1,39“ a jedná sa o AMOLED panel s rozlíšením 454×454 bodov, čo predstavuje hustotu pixelov 326ppi. Displej je zároveň pokrytý 2,5D sklom, ktoré ponúka extra ochranu proti mechanickému poškodeniu. Aby sme ešte nezabudli, hodinky prichádzajú na trh so štyrmi preddefinovanými rozhraniami.

Xiaomi predstavuje nove Amatfit Verge 2_2
Zdroj: via Gizmochina.com

Hodinky sú poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon Wear 2500 s pracovnou frekvenciou 1,1GHz, ktorý dopĺňa 512MB a 4GB úložného priestoru. Čerešničkou na torte je, že hodinky podporujú e-SIM. Vďaka tomu sú prvými 4G VoLTE hodinky od spoločnosti Huami.

Xiaomi predstavuje nove Amatfit Verge 2_3
Zdroj: via Gizmochina.com

Hodinky ďalej ponúkajú batériu s kapacitou 420mAh, ktorá sľubuje 28 hodinovú výdrž. Výdrž hodiniek ja samozrejme udávaná v prípade aktívneho využívania senzorov. Hodinkám nechýba GPS modul, výbava viacerých senzorov schopných monitorovať viacero športových aktivít, ako je napríklad chôdza, jazda na koni, beh či dokonca horolezectvo.

Hlavným ťahúňom hodiniek však je senzor schopný monitorovať skríning PPG a  EKG v reálnom čase s fibriláciou predsiení (pozn. redakcie: EKG je základná vyšetrovacia neinvazívna metóda v kardiológii. Jedná sa o diagnostickú metódu pri určovaní chorôb srdca, vrátane jeho poškodenia). Hodinky sú vybavené ďalej technológiu NFC, Bluetooth vo verzii 4.2, WiFi a podobne. Nechýba samozrejme ani IP68 certifikácia ako to bolo aj v prípade ich predchodcov. Aby sme ešte nezabudli, za spomenutie stojí podpora technológie „Keyless“, s ktorou môžete odomknúť chytré zámky, chytrý autá a podobne.

Xiaomi predstavuje nove Amatfit Verge 2
Zdroj: via Gizmochina.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close