ANDROIDAppleSpravodajstvo

Toto sú najpredávanejšie smartfóny roku 2018. Takto sa darilo spoločnostiam Apple, Xiaomi, Samsung a ďalším

Mnohí z nás si v priebehu minulého roka kúpili nový smartfón. Ani my, nie sme výnimkou. My sme spravili update z redakčných zariadení Xiaomi Mi Note 2 na Xiaomi Mi 8. Analytická spoločnosť Counterpoint zverejnila rebríček najpredávanejších modelov pre globálny a čínsky trh. Musíme uznať, že výsledky, na ktoré upozornil portál MyDrivers.com nás prekvapili.

Napredávanejšie smartófony v roku 2018

Ako môžete vidieť nižšie, tak rebríček doslova ovládla spoločnosť Apple so svojimi zariadeniami iPhone. Dôvodov je viacero. Jedným z nich určite je, že diverzifikácia ich zariadení je skutočne malá oproti smartfónom s operačným systémom Android. Ale aj napriek tomu sa jedná o skutočne úctyhodný výsledok, ktorý si zaslúži rešpekt. Prvým „nieAppleovým“ telefónom v rebríčku je smartfón od čínskeho technologického giganta, spoločnosti Xiaomi – Redmi 5A, ktorá doslova vrhá na trh jeden telefón za druhým. 6. priečku obsadila spoločnosť Samsung s vlakovou loďou Galaxy S9 čo pri pohľade na cenu zariadenia je obrovským úspechom. Zaujímavosťou je, že rýchlo rastúca manufaktúra spoločnosti Huawei, ktorá má ambíciu stať sa číslom 1. na trhu so smartfónmi v tomto roku, sa vôbec podľa reportu nezaradila medzi TOP najpredávanejšia zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
najpredavanejsie smartfony v roku 2018
Zdroj: CounterPoint

Report bohužiaľ neuvádza žiadne konkrétne čísla, ale len tabuľku vyššie. Avšak podľa predošlých reportov vieme, že prvé tri zariadenia v dosiahli objem predajov v sumáre takmer 100 miliónov kusov.

Čínsky trh ovládol pre nás neznámy výrobca smartfónov, spoločnosť Oppo

Pri pohľade na čínsky trh tak víťazom sa nestala spoločnosť Xiaomi, Huawei, Samsung a ani Apple, ale relatívne pre nás neznáma značka, spoločnosť Oppo. Najpredávanejšie modely smartfónov na čínskom trhu si môžete pozrieť nižšie.

Najpredavanejsie smartfon v Cine v roku 2018
Zdroj: CounterPoint

Zdroj: via news.mydrivers.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close