Toto sú najčerstvejšie štatistické dáta o Windows Mobile platforme

Ako je tomu už zvykom nejaký ten piatok tak aj tento mesiac prichádza spoločnosť Adduplex s najnovšími štatistickými dátami za posledný mesiac december týkajúcich sa Windows Mobile platformy.

Z prvého grafu je možno vidieť celkové podiely jednotlivých smartfónov na globálnom trhu, kde dominatným zariadením je Microsoft Lumia 550 s 13.0% podielom. Na druhej priečku Lumiu 535 vystriedala počas decembra Lumia 640. Ďalší posun zaznamenala vlajková loď Microsoftu Lumia 950, ktorá sa posunula na celkovú 8. priečku z 9. pozície.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: AdDuplex.com

Druhý graf zase znázorňuje len zariadenia, ktoré prišli na trh s predinštalovaným operačným systémom Windows 10 Mobile kde jednoznačne dominuje Lumia 550, ktorú sleduje Lumia 650. Následne s viac ako 7% rozdielom na tretej priečke sa nachádza Lumia 950.

Zdroj: AdDuplex.com

V Amerike počas akcie „Black Friday“ sa najviac darilo Lumii 650, avšak v tesnom závese bola vlajková loď Lumia 950, ktorú s malým odstupom nasledovala Lumia 640.

Zdroj: AdDuplex.com

Na záver vám prinášame ešte graf, ktorý znázorňuje výrobu Windows 10 PC zariadení, kde dominuje spoločnosť HP s 23,4% podielom. Na druhej priečke spoločnosť Lenovo vystriedala firma Dell.

Zdroj: AdDuplex.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre