Toto sú 3 dôvody prečo výrobcovia smartfónov odstraňujú jack pre slúchadlá

Pomaly, ale isto so smartfónov sa strácajú 3.5 jacky pre slúchadlá. Túto éru odštartovala spoločnosť Apple a neskôr ju prebrali ďalší technologickí giganti ako sú OnePlus, Xiaomi a ďalší. Zaujímalo vás však čo stojí za týmto rozhodnutím?

Odstránenie jacku pre slúchadla uvoľňuje dodatočný priestor pre batériu

Batéria býva kameňom úrazu väčšiny výkonnejších smartfónov a keď sa to skĺbi ešte so zlou optimalizáciou tak to môže byť problém. Jedným riešením ako „udržať“ krok stále s rastúcim výkonom je teda zvyšovať kapacitu batéria, teda pokiaľ nepríde nová účinnejšia technológia.  Zdá sa vám to ako blbosť? Tabuľka nižšie vás presvedčí, že nie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zoznam telefonov s jackom a bateriou
Zdroj: androidauthority.com

Odstránenie jacku umožňuje zoštíhliť telo smartfónu

Čím tenší tak tým „lepší“. Priznajme si to, jednoducho tenké zariadenia sú výrazne atraktívnejšie ako tie hrubšie. Je to trend, ktorý neunikol pozornosti  tým najväčším technologickým gigantom. Roky dozadu nebola ničím výnimočná hrúbka zariadení okolo 1,5 centimetra. A dnes? Hrúbka novo predstavených telefónov keď je viac ako 0,8 milimetra tak sa jedná o „tučné“ zariadenie.

Budúcnosť nie je v kábloch, ale v bezdrôtových technológiach

Zakladateľ spoločnosti OnePlus povedal: „Veríme, že teraz je ten správny čas…“, takto reagoval na otázku týkajúcu sa odstránenia 3,5 jacka. Budúcnosť nie je v kábloch, ale v bezdrôtových technológiách. Niekoľko rokov dozadu keď ste v aute prepojili smartfón prostredníctvom kábla tak vás okolie považovala za technického „génia“. A dnes? Auta sú vo väčšine prípadoch vybavené technológiou Bluetooth. Rovnaký osud podľa viacerých technologických gigantov možno čakať aj pri smartfónoch a 3,5 jackoch.

Zdroj: .androidauthority.com, Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre