Toto nikdy nerobte, WhatsApp vám môže zablokovať účet! Tieto pravidlá mnohí pravidelne porušujú, môže sa vám to vypomstiť

Pozrite sa na najčastejšie dôvody, prečo vám WhatsApp môže zablokovať váš účet. Od používania neautorizovaných aplikácií až po zdieľanie reťazových správ.

WhatsApp zablokovanie uctu titulka.jpg
Zdroj: Zdroj: MardeFondos / shutterstock.com a Lamar Belina / shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

Rovnako ako aj iné služby, aj WhatsApp má svoje pravidlá. Pri porušení niektorých z nich vám nehrozí prakticky nič, no sú aj také, ktoré môžu viesť k úplnému zmazaniu vášho účtu alebo jeho zablokovaniu. Aby ste sa práve tomu vyhli, prinášame vám prehľad viacerých činností, ktoré ak robíte, môže vás to stáť váš účet na platforme.

Toto na WhatsAppe nerobte, hrozí za to, že vám zablokujú účet

Ak otvoríte aplikáciu WhatsApp a váš účet je zablokovaný, zobrazí sa vám správa: „Tento účet nemá povolenie používať WhatsApp.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Účty vylúčime vtedy, keď sa domnievame, že aktivita účtu porušuje naše Podmienky používania, napríklad z dôvodu spamu, podvodných správ alebo ak ohrozuje bezpečnosť používateľov aplikácie WhatsApp.“, ozrejmuje WhatsApp základné dôvody, prečo vám môže zablokovať účet.

Poďme sa ale nižšie pozrieť na základe pravidlá, ktoré ak porušíte, tak vám hrozí zablokovanie.

Používate neoficiálnu aplikáciu

WhatsApp nepovoľuje, aby ste používali WhatsApp cez aplikácie tretích strán. Používanie takejto neoficiálnej aplikácie môže viesť až k tomu, že váš účet bude dočasne pozastavený a neskôr aj zablokovaný. Preto, ak používate napríklad aplikáciu WhatsApp Plus alebo inú, radšej to nerobte, hrozí vám, že váš účet bude zablokovaný. Okrem iného, ak tak robíte, tak WhatsApp vám nevie garantovať, že odoslané a prijaté správy, sú naozaj chránené šifrovaním.

Vytváranie „príliš veľa“ skupín s neznámymi ľuďmi

Aplikácia sa zameriava aj na tých, čo vytvárajú veľké množstvo skupín na platforme s ľuďmi, ktorých nepoznajú. Dôvod je jednoduchý, ak tak robíte, tak môže ísť o znak, že šírite spam či podvody.

Neposielajte neprimerane veľa správ ľuďom, ktorých nepoznáte

WhatsApp netoleruje na svojej platforme používateľov, ktorí neustále posielajú správy ľudom, ktorí nie sú v ich kontaktoch. Ak to preženiete, považuje to za spam. Aplikácia následne použije dočasné opatrenia na daného používateľa, aby vám v tom zabránila. Neskôr vám môže ale zablokovať účet, ak s tým neprestanete.

Kopírovanie a preposielanie rovnakej správy ďalej

Pravdepodobne to poznáte, príde vám správa s výzvou, „túto správu prepošli ďalším 10 ľuďom, lebo inak budeš mať najbližší rok nešťastie“. Ak sa rozhodnete tento typ správ rozposielať ďalej, tak WhatsApp to pokladá za spam. Nerobte to, platforma to neakceptuje. Takáto opakovaná činnosť vás môže dostať do zbytočných problémov. Dobrým príkladom je správa nižšie, kedy Lidl údajne oslavoval narodeniny a správa vyzývala, aby ste to zdieľali ďalej. Išlo ale o podvodnú súťaž. A hoci ju zdieľali hlavne bežní ľudia, tak mnohí sa stretli so zablokovaním účtu.

Scam spravA_lidl_whatsapp_1
Zdroj: Vosveteit

Ak si vás zablokovalo viacero ľudí v krátkom čase

WhatsApp vám môže pozastaviť účet už len z dôvodu, že vás viacero ľudí rozhodlo zablokovať na platforme. Samozrejme, nestane sa tak, ak si vás zablokovali dvaja či traja ľudia a podobne. Problém môže nastať, ak rozosielate spam a obzvlášť, ak posielate veľa správ neznámym ľuďom, ktorí sa rozhodnú vás zablokovať, aby ste ich neobťažovali. Ak váš účet nazbiera „viac“ blokovaní, tak to je pre WhatsApp znamenie, že šírite spam a môže vám účet zablokovať.

Posielanie automatických správ

Toto je jeden z najhlavnejších dôvod, kedy vám WhatsApp môže zablokovať účet. Samozrejme, netýka sa to vianočných pozdravov a podobne. Pri týchto automatických správach sa bavíme najmä o masívnom a pravidelnom preposielaní správ. Pri zistení, že naozaj ide o automatickú správu, WhatsApp nemá problém trvalo zmazať účet.

Podozrivá aktivita

V aplikácii sa nachádzajú stovky miliónov používateľov, medzi nimi sú určite aj práve zločinci a preto je aplikácia v tomto veľmi rázna. Ak zaeviduje podozrivú aktivitu, napríklad posielate veľa správ v krátkom čase, v ktorých sú odkazy na rôzne weby, môže vám algoritmus platformy zablokovať prístup k vášmu účtu.

Príliš veľa aktivity, ktorú človek nedokáže spraviť

Určite to teraz neznamená, že si za deň otvoríte aplikáciu 10-krát alebo viac, budete mať problém. To určite nie je. Toto sa skôr zameriava na príliš veľa aktivity na platforme, ktorá by bola skoro nemožná bez automatických procesov. Dobrým príkladom je masové rozposielanie správ v krátkom čase.

Stretli ste sa aj s inými podobnými situáciami, ktoré viedli k tomu, že vám WhatsApp zablokoval účet?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre