ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Toto je zoznam smartfónov od Xiaomi / Redmi, ktoré ako prvé obdržia testovacie verzie Androidu Q

Od oficiálneho predstavenia novej verzie mobilného operačného systému Android Q ubehol viac ako mesiac. Na zozname smartfónov, ktoré obdržia testovaciu beta verziu novej generácie operačného systému Android, sa v tom čase nachádzali iba vybrané smartfóny Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi MIX 3 5G. Všetkým nám je úplne jasné, že najmä druhý spomínaný smartfón nie je v našich končinách vôbec populárny (logicky kvôli podpore 5G) a dosť dlho to vyzeralo tak, že Google ani časom nezväčší zoznam podporovaných zariadení od obľúbeného čínskeho Xiaomi a jeho dcérskej spoločnosti Redmi. Najnovšie správy zverejnené priamo na portáloch MIUI ale prinášajú skvelé správy!

Zoznam sa natiahol až na 11 zariadení

Ku dvom spomínaným smartfónom sa ešte v tomto roku pridajú smartfóny Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition a Xiaomi Mi MIX 2S. Skvelou správou je, že na zozname sa nachádzajú aj smartfóny od výrobcu Redmi, presnejšie ide o modely Redmi K20, Redmi K20 Pro a Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro. Modely Redmi Note 7 a 7 Pro budú ale podporované až v prvom kvartáli budúceho roku. Ostatné modely obdržia testovacie beta verzie už v 4. kvartáli tohto roku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kedy môžme očakávať normálnu stabilnú verziu?

Keďže vyššie spomínané smartfóny obdržia iba testovaciu beta verziu Androidu Q, používatelia klasickej verzie si na ňu budú musieť počkať o čosi dlhšie, ako beta testeri. Ak bude všetko prebiehať tak ako pri predošlých verziách Androidu, tak môžeme očakávať, že prvé smartfóny obdržia podporu stabilného Androidu Q už v prvej polovici budúceho roku. Dúfajme, že Xiaomi bude pokračovať v silnej distribúcii Androidu Q, podobne ako tomu bolo tento rok, čo by mohlo znamenať, že nový Android sa časom dostane aj na staršie zariadenia, čo u konkurenčných značiek nie je vôbec zaužívaný jav.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close