Toto je zoznam najvýkonnejších Android smartfónov za mesiac marec. Rebríčku opäť kraľuje čínske Xiaomi

Xiaomi mi 9 najvykonnejsi smartfon na trhu
Zdroj: vlastný

Renomovaný výkonnostný rebríček smartfónov, AnTuTu, zverejnil nový rebríček najvýkonnejších smartfónov za mesiac marec. Prvá desiatka opäť priniesla niekoľko prekvapení, ako aj množstvo noviniek. Rebríčku zase raz kraľuje čínske Xiaomi.

Snapdragon 855 na vrchole

Výsledky za mesiac marec opäť naznačujú, že rebríček sa nesie jednoznačne v prospech smartfónov s procesorom Snapdragon 855 od spoločnosti Qualcomm. Na vrchole rebríčka sa nachádza nový Xiaomi Mi 9 Transparent Edition, ktorého výkonnostný rozdiel je oproti klasickej verzii Mi 9 naozaj markantný. Transparent Edition si stojí na vrchole rebríčku so skóre 372 072 bodov, nasleduje ho Xiaomi Mi 9 s 371 878 bodmi, pričom tretiu priečku obsadil úplne nový Vivo iQOO Monster s bodovým ziskom 365 430. Treba spomenúť, že smartfón od spoločnosti Vivo je poháňaný tým istým procesorom ako väčšina smartfónov v rebríčku, no dopomáha mu až 12GB RAM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung má čo doháňať

Prvú päťku uzatvára dvojica smartfónov z Južnej Kórey, Samsung Galaxy S10+ a Galaxy S10. Oba modely sú v tomto prípade poháňané procesorom Snapdragon 855, čiže ich výsledky sa úplne nezhodujú s európskymi modelmi, no na údajoch je aspoň vidieť, že Samsung to po výkonnostnej stránke jednoducho nedokázal dotiahnuť na úroveň vlajkových lodí od čínskeho Xiaomi.

Na chvoste rebríčku sa s miernou stratou ocitli smartfóny od spoločností Vivo, Lenovo, Nubia, či Huawei/Honor. Samozrejme, výsledky treba brať s menšou rezervou. Ide iba o štatistický údaj založený na priemernom nameranom výkone a tak sa môže stať, že s niektorým smartfónom nameriate úplne iné hodnoty, ako sú uvedené v tabuľke.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre