TechnológieZariadenia

Toto je skladací smartfón s Infinity Flex displejom od Samsungu

Juhokórejský gigant, Samsung, na včerajšej vývojárskej konferencii v San Franciscu, predstavil svoje prvé skladacie zariadenie s úplne novým Infinity Flex displejom. Na pódiu bol svetu ukázaný iba koncept zariadenia, no podľa samotných predstaviteľov spoločnosti by sa mohlo zariadenie dostať do výroby už v najbližších mesiacoch a čoskoro nám budú predstavené bližšie detaily.

Tajomné predstavenie

Verejnosti bol spomínaný Infinity Flex Display čiastočne predstavený už v minulosti, no toto je po prvýkrát, čo ho vidíme použitý v realite. Najväčšou špecialitou Samsungu bolo tým pádom skladacie zariadenie, alebo skladací smartfón, ktorý ale svetu nebol predstavený úplne. Zariadenie predstavoval marketingový riaditeľ Samsungu, Hassan Anjum, ktorý celý skladací smartfón čiastočne ukrýval. Počas celej konferencie sa nepodarilo smartfón zachytiť tak, aby sme uvideli jeho celú podobu (detaily dizajnu a zadnú stranu). Z dostupných fotografií je vidieť iba jeho veľkosť a pomer strán ku displeju, ktoré nie sú nijako závratné. Rámčeky by sa ale v komerčnom produkte vyskytovať nemali, teda aspoň nie až v takomto rozsahu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: techradar.com

„Vždy sme sa snažili priniesť zmysluplný prelom“

Odznelo z úst Hassana na večernej konferencii. „Napriek všetkým pokrokom však žijeme vo svete, kde veľkosť obrazovky smartfónu môže byť len taká veľká, ako veľkosť samotného zariadenia, „ dodal Hassan. Práve to by sa malo s budúcim skladacím smartfónom zmeniť. „Keď je zariadenie otvorené, je z neho tablet, ktorý ponúka zážitok z veľkej obrazovky, „ odznelo na pódiu. „Keď je zariadenie zatvorené, je to telefón, ktorý sa pohodlne zmestí do vrecka, „ vysvetlil Hassan.

Zdroj: techradar.com

Adaptácia operačného systému

S príchodom skladacích displejov bude potrebné čiastočne pozmeniť samotný operačný systém Android, ktorý na takého zariadenia nie je absolútne stavaný. Na samotnej konferencii ale uistil šéf Android UX, že operačný systém Android bude v budúcnosti fungovať a podporovať zariadenia so skladacím displejom. Lepšia produktivita s takýmto zariadením by mala byť zabezpečená aj vďaka špeciálnemu Multi Active Windows rozhraniu, vďaka ktorému dokážete na budúcom skladacom smartfóne od Samsungu, používať až 3 aplikácie naraz.

Zdroj: techradar.com

Na ďalšie špecifikácie si budeme musieť počkať

Na konferencii bohužiaľ neodzneli bližšie detaily o pripravovanom skladacom smartfóne od spoločnosti Samsung. Spoločnosť má ešte dostatok času na vyšperkovanie tohto zariadenia, keďže sa očakáva, že bude úplne predstavené na výstave CES 2019, poprípade MWC 2019. Taktiež si ale treba uvedomiť aj to, že sa nejedná o prototyp novej technológie, ale Samsung pracuje na reálnej konečnej podobe tohto zariadenia. Samotný marketingový riaditeľ ubezpečil, že výroba skladacieho smartfónu sa začne už v najbližších mesiacoch, čo značí, že na konečnú podobu zariadenia dlho čakať určite nebudeme.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – George Buhnici)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close