Toto je prvá fotografia vytvorená smartfónom Xiaomi Mi 9. Jej kvalita je dychberúca

Xiaomi Mi 9 predstavenie
Zdroj: vlastný

Spoločnosť Xiaomi len včera zverejnila oficiálny dátum predstavenia svojej novej vlajkovej lode Xiaomi Mi 9, ktorá uvidí svetlo sveta už 20. februára. Po odhalení dátumu predstavenia sa ale na internete doslova roztrhlo vrece s informáciami, ktoré buď pochádzajú s neznámych zdrojov, alebo priamo od vysoko postavených zamestnancov spoločnosti, ktorí sa snažia novú vlajkovú loď čiastočne odpromovať. Najnovším prírastkom do zbierky fotografií a informácií o novom smartfóne je prvá fotografia, zachytená trojitým zadným fotoaparátom nového smartfónu Xiaomi Mi 9.

Trojitý fotoaparát jednoducho neoklameš

Už dnes je takmer isté, že nový Xiaomi Mi 9 bude vybavený trojitým zadným fotoaparátom, ktorý bude zložený z troch jednotlivých snímačov. Hlavný snímač s rozlíšením 48MP sa bude starať o zachytenie najväčších detailov, v čom mu bude dopomáhať aj sekundárny 12MP snímač. Trojicu uzatvorí zrejme ToF snímač, po anglicky time-of-flight snímač, ktorý na základe rýchlosti svetla rozpoznáva vzdialenosť jednotlivých objektov uložených v priestore.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Základom fotografie sú detaily

Fotografia vytvorená novým Xiaomi Mi 9 bola zdieľaná vysoko postaveným zamestnancom spoločnosti Xiaomi, ktorý sa s ňou pochválil, tradične, na sociálnej sieti Weibo. Fotografia na prvý pohľad nevyzerá nijak netradične, no jej autor upozorňuje, aby sme sa zahľadeli najmä na vynikajúce detaily, ktoré dokáže Xiaomi Mi 9 zachytiť. Ak sa na fotografiu pozriete bližšie, určite mu dáte za pravdu. Taktiež si treba uvedomiť, že uverejnenie fotografie na sociálnej sieti nie je zrovna najlepšou voľbou a pri kompresii sa určite stratilo množstvo ďalších detailov.

xiaomi mi 9 fotoaparát
Zdroj: Weibo

Xiaomi Mi 9 mieri na vrch rebríčka

Hlavný 48MP snímač zadného fotoaparátu nie je pri smartfónoch od Xiaomi žiadnou novinkou. Spoločnosť už takýto snímač použila pri smartfóne Redmi Note 7. V tomto prípade ale Xiaomi siahlo po inom výrobcovi snímačov, ktorý je kvalitatívne na trošku vyššej úrovni. V prípade smartfónu Redmi Note 7 je hlavný snímač ISOCELL GM1 Ultra Clear od Samsungu, no nový Xiaomi Mi 9 bude podľa všetkého vybavený o čosi lepším snímačom IMX600 od Sony. Ten tradične využíva napríklad Huawei, ktorý každoročne obsadzuje vrcholné priečky v DXOmarku.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre