Filmy a seriály

To The Lake: Apokalyptická pecka na Netflixe, ktorá chytí každého, kto sledoval The Walking Dead. Zombie ale nečakajte!

To The Lake vás zavedie do apokalyptickej doby, kedy v Moskve vypukne pandémia. Krátko potom prestanú existovať pravidlá a začne boj o život.

Three Mile Island je dokumentom, ktorý sme vám nedávno dali do pozornosti. Ide o dokument, ktorý približuje jednu z najväčších jadrových katastrof v USA. Dovoľte nám, dať vám tentokrát do pozornosti seriál To The Lake, ktorý vo svojej kategórii vyčnieva nad ostatnými.

To The Lake: Pandémia, ktorá má blízko ku COVID-19

To The Lake je seriálom, ktorý sa na platforme Netflix objavil relatívne nedávno a to aj napriek tomu, že ide o seriál z roku 2019.

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o seriál, ktorý je pôvodom z Ruska a vtiahne vás do apokalyptickej doby, kedy v Moskve prepukne pandémia, ktorá sa na prvý pohľad podobá na COVID-19. Seriál sa rozbieha pomerne rýchlo a už v úvodných minútach uvidíte prvú obeť, ktorá umiera na záhadnú chorobu. Média ale hovoria, že sa nič nedeje a vláda to má pod kontrolou. To sa ale rýchlo mení. Moskva je izolovanou a môžu do nej vstúpiť len kamióny s potravou. Zakrátko ale v meste zavládne panika, gangy začnú kradnúť a zabíjať. Inými slovami, nastane totálna anarchia.

Príbeh sleduje Sergeya, ktorý je ústrednou postavou seriálu. Ide o muža, ktorý sa rozviedol so svojou manželkou a žije s milenkou spolu s jej autistickým synom mimo mesta. Ako ale vypukne pandémia, tak sa rozhodne, že za každú cenu zachráni svoju bývalú manželku, ktorá vôbec nie je príjemnou osobou a syna. Medzičasom gang ozbrojených mužov napadne ich susedov, ktorým sa aj za pomoci novej ženy, jej syna a Sergeyovho otca, podarí obrániť, ale zabijú dvoch z troch útočníkov. V skutočnosti ich je ale oveľa viac a rozhodnú sa svojich priateľov pomstiť.

Sergey spolu s jeho rodinou a priateľom z vedľajšieho domu vedia, že musia rýchlo vypadnúť. Jeho sused je ale človekom, ktorý skôr hladí iba na seba a potreby svojej rodiny. A hoci ich počas úteku zradí, tak Sergey mu neskôr podá pomocnú ruku. Ich cieľovou destináciou je Karélia, čo je opustený ostrov, kde sa plánujú ukryť a prečkať pandémiu. Samozrejme, samotná cesta je plná komplikácií. Ľudia medzi sebou bojujú nielen o palivo, ale aj o jedlo, či holí život.

Okrem iného na pozadí strašnej globálnej katastrofy sa odohráva aj krutá rodinná dráma. Ľudia, ktorí by za normálnych okolností nikdy neboli pod jednou strechou, sa teraz musia spojiť, aby sa pokúsili uniknúť smrteľnej chorobe a rôznym gangom.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close