HuaweiSpravodajstvo

Tlak zo stany USA voči Huaweiu bude pravdepodobne pretrvávať aj pod taktovkou novej administratívy

Huawei sa spod tlaku amerických úradov pravdepodobne tak čoskoro nevyhrabe. Najnovšie vyjadrenia Gina Raimondo naznačujú, že sankcie budú pretrvávať aj naďalej.

Spoločnosť Huawei je už bez mála 2 roky cieľom amerických úradov, ktoré na spoločnosť vytvárajú enormný tlak. V súčasnosti najväčší čínsky výrobca smartfónov nemôže aktívne nakupovať produkty a služby vyrábané americkými technológiami, čo spoločnosti robí vrásky na čele. Najväčší problém je aktuálne okolo nedostatku mobilných procesorov, ktorý vo svojej podstate obmedzuje produkciu a vývoj nových smartfónov. Tieto obmedzenia dokonca vyústili v to, že spoločnosť odpredala dcérsku značku Honor. Cieľom spoločnosti bolo zabezpečenie prežitia Honoru vrátane dodávateľského reťazca.

Približne týždeň dozadu obehli technologické svet správy, že nová administratíva Joea Bidena, sa pozrie na sankcie uvalené na čínske spoločnosti a prípadne spraví aj revíziu, ak to bude nevyhnutné. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál bloomberg.com naznačujú, že k uvoľneniu sankcií pravdepodobne tak čoskoro nedôjde.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei bude pravdepodobne čeliť tlaku USA aj naďalej

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje spravodajský portál, neveštia nič dobré pre spoločnosť Huawei. Dôvodom je, že hoci necelé 2 týždne dozadu vzbĺkla nádej, že situácia by sa mohla aspoň čiastočne umierniť, tak najnovšie vyjadrenia poprednej političky bidenovej administratívy naznačujú, že Huawei sa tak skoro „nenadýchne“. 

V rámci diskusie v republikánskom parlamentnom poslaneckom klube v Senáte, nominovaná ministerka obchodu Gina Raimondo uviedla, že nevidí „žiadny dôvod“, prečo by spoločnosť Huawei a ďalšie čínske spoločnosti nemali zostať na zozname.

„…V súčasnosti nemám dôvod domnievať sa, že by tam subjekty na týchto zoznamoch nemali byť…“

V každom prípade, v súčasnosti ešte nie sú známe výsledky revízie politiky predošlej administratívy, ktoré by mohli potenciálne zvrátiť aktuálne sankcie. V súčasnosti nám nezostáva nič iné, ako len čakať na výsledok. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close