Tieto Xiaomi smartfóny v blízkej dobe majú dostať Android 12, odhaľuje to MIUI fórum

Android 12 už v blízkej dobe príde v Číne do prvých Xiaomi smartfónov. Pozrite sa, ktoré smartfóny získajú najnovší systém ako prvé.

Xiaomi Android 12
Zdroj: Xiaomi, Android, vosveteit

Operačný systém Android 12 je najnovšou verziou systému od spoločnosti Google. Predstavený bol len nedávno a my už teraz vieme, že do smartfónov okrem zvýšenej bezpečnosti prinesie množstvo nových funkcií a taktiež úplne nové používateľské rozhranie. Na najnovší systém sa teší mnoho používateľov smartfónov a práve preto vás určite poteší správa, že aktualizácia pre širokú verejnosť príde do niektorých smartfónov už čoskoro. Tím leakerov z Xiaomiui na sociálnej sieti Twitter teraz odhaľuje, že smartfóny od čínskeho Xiaomi môžu očakávať aktualizáciu v najbližších dňoch. Ktoré to sú?

Android 12 príde pre Xiaomi už čoskoro

Zoznam podporovaných Xiaomi smartfónov pre najnovší Android 12 je už vonku a i keď ide len o neoficiálnu verziu, ide o jediný dostupný a veľmi pravdepodobný zoznam. Zdá sa však, že v blízkej dobe aktualizácia zavíta medzi prvé smartfóny i keď zatiaľ niektoré smartfóny nemajú dostupné ani verziu Androidu 11. Xiaomi v poslednej dobe prináša aktualizácie pre smartfóny v zvýšenej miere, čo značí i príchod „dvanástky“ medzi prvé zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je to však len o zvýšenej miere aktualizácií. Fanúšikom spoločnosti Xiaomi je isto známe fórum Mi Community. Do tohto fóra môžu prispievať ako vývojári, tak i obyčajní používatelia. V čínskej verzii fóra však po novom nájdeme i sekciu Android 12 pre niektoré smartfóny, čo značí skoré sprístupnenie novej verzie Androidu. Ktoré to sú?

Najprv príde pre vlajkové smartfóny

Nikoho neprekvapí, že najnovší Android 12 príde najprv do vlajkových modelov spoločnosti. Xiaomi však dokáže prekvapiť a uprednostniť smartfóny strednej triedy. Toto však nebude tento prípad. Fórum pre najnovší systém od spoločnosti Google je v súčasnosti otvorený pre modely Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Redmi K40 Pro a Redmi K40 Pro+.

I keď ide zatiaľ o čínsku verziu systému, môžeme očakávať, že v blízkej dobe zavíta i ku nám. Vďaka tomuto vieme tiež povedať, že prvé aktualizované smartfóny budú Mi 11, Mi 11 Ultra a pravdepodobne aj Mi 11i. Ako to však bude nakoniec sa dozvieme už v najbližších týždňoch.

Na akej verzii systému bežíte práve vy? A ktorý model používate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre