Tieto Samsung smartfóny obdržia až 3 veľké aktualizácie operačného systému Android. Je medzi nim aj Váš?

Juhokórejská spoločnosť konečne prezradila zoznam zariadení s 3 ročnou podporou pre veľké softvérové aktualizácie

Samsung Android
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), Iconfinder

Len nedávne predstavenie nových smartfónov zo série Galaxy Note20 od spoločnosti Samsung prinieslo zaujímavé novinky v rámci softvérovej podpory aj starších zariadení od tohto výrobcu. Spoločnosť Samsung totižto počas prezentácie prezradila, že nové smartfóny, ako aj vybrané staršie smartfóny, obdržia až 3 veľké softvérové aktualizácie operačného systému Android. Výrobca však v tom čase neprezradil, ktoré zariadenia môžu s touto predĺženou softvérovou podporou počítať. Po necelých dvoch týždňoch však populárny výrobca elektroniky prezrádza bližšie detaily.

3 generácie operačného systému Android aj pre staršie vlajkové lode

Juhokórejská spoločnosť Samsung počas včerajška zverejnila oficiálny zoznam smartfónov, ktoré v nasledujúcich rokoch môžu počítať až s 3 generáciami operačného systému Android. Spoločnosť vo svojej tlačovej správe približuje, že napríklad tohtoročná séria Galaxy S20, ktorá prišla na trh s operačným systémom Android 10, obdrží ešte v tomto roku nový Android 11. Zároveň uvádza, že práve Android 11 bude počiatočným bodom v rámci 3 ročnej softvérovej podpory pre veľké aktualizácie operačného systému Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Samsung sa zaviazala podporovať našich používateľov pri plnom využívaní najnovších mobilných zážitkov pri používaní zariadení Galaxy,“ povedal Janghyun Yoon, senior viceprezident a vedúci tímu softvérovej platformy, Mobile Communications Business v spoločnosti Samsung Electronics. „Pretože ľudia používajú svoje zariadenia dlhšie, pracujeme na tom, aby sme zariadeniam, ktoré už majú v rukách, priniesli bezpečnú ochranu a vzrušujúce nové funkcie. Podporou až troch generácií aktualizácie systému Android rozširujeme životnosť našich produktov Galaxy a sľubujeme, že poskytneme jednoduchý a bezpečný mobilný zážitok, ktorý bude využívať výhody najnovších inovácií hneď, ako budú dostupné. “

Zoznam zariadení, ktoré môžu počítať s 3. generáciami operačného systému Android

  • Séria Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20, ako aj predošlá generácia S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite a nadchádzajúce série S.
  • Séria Galaxy Note: Galaxy Note20 Ultra 5G, Note20 Ultra, Note20 5G, Note20, Note10+ 5G, Note10+, Note10 5G, Note10, Note10 Lite a nadchádzajúce série Note.
  • Skladacie zariadenia Galaxy: Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold a nadchádzajúce smartfóny zo série Z.
  • Séria Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G, a vybrané nadchádzajúce zariadenia Galaxy A.
  • Tablety: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite a nadchádzajúce tablety zo série Tab S.

Zdroj: Samsung Newsroom

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre