APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Tieto populárne aplikácie a funkcie budú čoskoro odstránené z operačného systému Windows 10

Na zozname "ohrozených" aplikácií a funkcií nájdete aj také, ktoré niektorí z vás používajú každý deň

Operačný systém Windows 10 obdrží každoročne naozaj veľké množstvo aktualizácií, pričom takmer každá veľká aktualizácia zároveň prináša novinky, ktoré sú pre väčšinu používateľov úplnou neznámou. Vývojári Microsoftu častokrát trafia „klinec po hlavičke“ a prídu s funkciami a aplikáciami, ktoré začnú ľudia používať takmer okamžite. Na druhú stranu, občasne sa medzi aplikáciami nájdu aj také, ktoré si nezískajú dostatočné množstvo priaznivcov a práve na takéto aplikácie sa dnes zameriame. Spoločnosť Microsoft totižto len prednedávnom zverejnila zoznam aplikácií a funkcií Windowsu 10, ktoré už nie sú vyvíjané a je dosť pravdepodobné, že ich už v budúcich verziách Windowsu 10 neuvidíme.

Ľudia

Prvou a zároveň „najpopulárnejšou“ aplikáciou z celého zoznamu ohrozených aplikácií je aplikácia s názvom Ľudia. Pre väčšinu z vás zrejme neznáma funkcia, ktorú si iba náhodou všimli pri inštalácii systému Windows 10, keďže aplikácia je automaticky predinštalovaná a nachádza sa na paneli úloh. I keď ju veľká časť z vás nepozná, aplikácia je skvelým nástrojom pre zjednotenie kontaktov z vášho smartfónu, e-mailu, či aplikácie Skype, pričom umožňuje priame spojenie s danými kontaktmi prostredníctvom spomenutých služieb. Myšlienka Microsoftu určite nie je zlá, no kvôli nízkej popularite bol vývoj aplikácie stopnutý a je dosť možné, že už v ďalšej veľkej aktualizácii bude aplikácia Ľudia odstránená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Print 3D

Ďalšou ohrozenou aplikáciou, ktorú sa v budúcnosti zrejme vytratí z operačného systému Windows 10, je aplikácia Print 3D, ktorá už ako názov napovedá slúži na 3D tlač. Táto pomerne jednoduchá aplikácia bola však nedávno nahradená novou aplikáciou z obchodu Microsoft Store, 3D Builder, ktorá je o niečo sofistikovanejšia. 3D tlačiarom, ktorí aplikáciu Print 3D používajú, odporúčame čo najskôr presedlať na novšiu aplikáciu 3D Builder, keďže aplikácia Print 3D tu s nami už zrejme príliš dlho nebude.

Snipping Tool

Nástroj Snipping Tool je v operačnom systéme Windows dlhé roky, čomu zodpovedá aj jeho pomerne jednoduché prostredie, v ktorom sa nestratí ani úplný amatér. Nástroj umožňuje rýchle a jednoduché orezávanie obrázkov priamo z obrazovky, pričom v sebe ukrýva ešte zopár dodatočných funkcií na neskoršiu úpravu. S funkciou sa však môžme rozlúčiť už dnes, keďže v najbližšej veľkej aktualizácii Windowsu 10 ju už nenájdeme. Definitívne ju nahradí modernejšia alternatíva s množstvom pokročilých funkcií – Snip and Sketch, ktorú v slovenskom Windowse nájdeme pod ekvivalentom Výstrižky a skicovanie.

Z celého zoznamu aplikácií a funkcií, ktorých vývoj bol definitívne ukončený, sme vybrali 3 najdôležitejšie, ktoré využíva veľká časť Windowsu 10. Na zozname sa však nachádza niekoľko desiatok aplikácií a ak sa o niektoré aplikácie „bojíte“, určite odporúčame prelistovať zoznam na stránkach Microsoftu. Podobne tak odporúčame prelistovať aj zoznam už odstránených aplikácií a funkcií, ktoré Microsoft odstránil pomocou nedávnych systémových aktualizácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close