Filmy a seriálySpravodajstvo

Tieto nové seriály na Netflixe patria medzi najlepšie: Ktoré z nich vás zaujali natoľko, že si ich pozriete?

Pozrite sa na populárne seriály na platforme Netflix, ktoré sa oplatí vidieť. Od animovaných, cez futuristické, až po hororové seriály.

Nie tak dávno sme sa pozreli na nové a hlavne kvalitné filmy, ktoré si môžeme pozrieť na platforme Netflix. Do pozornosti sme vám dali filmy ako sú Hypnotic, The Unforgivable, či Der seltsame Fall des Benjamin Button. Ako už ale viete, tak Netflix nie je len o filmoch, ale aj o seriáloch. To je aj dôvod, prečo vám nižšie prinášame prehľad seriálov, ktoré sa aktuálne oplatí pozrieť.

Inside Job

Prvým seriálom potešíme každého, kto sledoval seriály Futurama a Rick and Morty. Inside Job je totiž seriálom z podobného súdka. Jedinou chybou tohto seriálu je, že je zatiaľ dostupná len prvá séria. O čom však je? Ak ste niekedy pochybovali o tom, že sme pristáli na Mesiaci, alebo že Zem je guľatá, tak si prídete na svoje. Seriál zachytáva super tajnú organizáciu, ktorá zakrýva všetky tie pravdivé konšpirácie. Príbeh sa točí okolo ambicióznej dcéry, ktorá je puntičkárka a otca, bývalého riaditeľa spomínanej spoločnosti, ktorý je presný opak. Dcéru okrem iného nemá nikto rád, lebo chce stále pracovať a je prísna na svojich kolegov, nehovor viac o tom, že má problémy s komunikáciou so svojím okolím. Inými slovami, je to klasická „šprtka“. Následne do práce nastúpi nový kolega, ktorý jej má pomôcť riadiť oddelenie, ten je však presný opak – zábavný a všetkými obľúbenými, avšak nie je moc chytrý.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

The Silent Sea

The Silent Sea vás prenesie do budúcnosti, kedy na Zemi nie je dostatok vody pričom je jej stále menej. Vládni predstavitelia preto vyšlú malú skupinu vedcov spolu s pár vojakmi, aby doniesli vzorky vody z mesačnej základne, kde sa v minulosti odohrala katastrofa, pri ktorej všetci zomreli. Štátne orgány v súvislosti s nehodou uviedli, že obyvatelia stanice umreli z dôvodu vysokého žiarenia. Ako príde však skupina vedcov a vojakov pre vzorky vody tak zisťujú, že vláda im klamala. Voda, pre ktorú prišli je schopnou sa sama množiť. Problémom však je, že ak dôjde niekto do kontaktu s touto tekutinou, tak krátko na to zomrie. Aby toho nebolo málo, tak o túto vodu javia záujem i iné vlády a súkromné spoločnosti pričom niekoľko zradcov sa votrelo aj medzi členov vyslanej skupiny. Komu sa podarí ukoristiť si vzorky tejto tekutiny?

Into the Night

Into the Night je ďalším seriálom, ktorý sa oplatí pozrieť. Príbeh začína tým, že jeden z predkladateľov z NATO, ktorý o sebe hovorí, že je vojak, vtrhne ozbrojený do lietadla s tým, aby odleteli ešte predtým, ako vyjde Slnko. Dôvodom je, že na Slnku nastala erupcia, ktorá vyžaruje smrteľnú dávku radiace pri kontakte so slnečným svetlom. Plynúcim časom posádka lietadla a niekoľko cestujúcich zisťuje, že únosca si nevymýšľa a skutočne niečo nie je v poriadku. Následne bude posádka lietadla naháňať tmu, aby prežili. Ako sa však budú snažiť prežiť, tak budú o sebe odkrývať veci, ktoré vyvolávajú ďalšie napätie. Komu sa nakoniec podarí prežiť?

ZOO

ZOO je seriálom, ktorý je na Netflixe dostupný už dlhšiu dobu, ale aj napriek tomu, by sme vám ho radi dali do pozornosti. Seriál otáča paradigmu, kedy my ľudia, vládcovia Zeme, postupne strácame pôdu pod nohami a nadvládu nad Zemou získavajú zvieratá. Zvieratá sú totiž nakazené neznámym vírusom, ktorý im umožňuje preskočiť evolučný vývoj o niekoľko stoviek rokov dopredu pričom sú schopné medzi sebou komunikovať. Tie sa následne rozhodnú, že dosť bol tyranie ľudí a Zem si chcú zobrať späť. Francúzska tajná služba, aby zvrátila blížiaci sa koniec nadvlády ľudí, dala dokopy skupinu pozostávajúcu z vedca, špeciálnej agentky, expertov na zvieratá a ďalších pár členov, aby našli liek a zvrátili blížiacu sa nadvládu zvierat. Podarí sa im to?

Archive 81

Archive 81 je aktuálne na platforme Netflix jedným z najlepšie hodnotených seriálov a to aj napriek tomu, že chvíľku trvá, kým sa rozbehne. Príbeh seriálu sa točí okolo archivára, ktorý dostal za úlohu na izolovanom mieste dať dokopy pásky, ktoré natočila študentka počas vyšetrovania nebezpečnej sekty. Ako sa však neskôr ukazuje, tak tým ako dával dokopy tieto pásky a sledoval ich, tak dochádzala k „odblokovaniu“ tajomného zla, ktoré získavalo na sile. Nakoniec sa tento seriál strhne do záchrany dievčiny, ktorá tieto pásky pôvodne nahrávala a dostala sa do akejsi inej dimenzie, kde bola uväznená. Treba však podotknúť, že autori tohto seriálu skvelo pracujú s hororovými prvkami a dokážu držať diváka dlho v napätí.

Altered Carbon

Altered Carbon je seriál, ktorý zachytáva ďaleku budúcnosť, kedy smrť nie je prekážkou, aby sme mohli žiť i potom, teda aspoň pre bohatých. Naše myšlienky, povaha a vlastne všetko čo sme, je prenášané prostredníctvom čipu z jednej ľudskej schránky do druhej. Jedného dňa však potom, ako jeden z najbohatších mužov sveta zomrie a neskôr je prenesený do druhého teľa, tak nevie prísť na to, prečo zomrel. Dôvodom je, že niekto mu vymazal z pamäte dve posledné minúty jeho života. Aby to zistil, tak sa rozhodne priviesť k životu väzňa so špeciálnym nadaním, ktorý bol po dobu 250 rokov v umelom spánku, aby zistil, kto ho zabil.

1983

1983 je prvým seriálom z poľskej produkcie spoločnosti Netflix a ide o seriál, ktorý sa skutočne vydaril. Dej sa odohráva v alternatívnom čase, kedy v Poľsku nikdy nedošlo k pádu komunizmu a železná opona stále existuje. Samotný príbeh je však situovaný do roku 2003 a zachytáva príbeh študenta práva a policajného vyšetrovanie, ktorí rozkrývajú spiknutie vedúce k revolúcii.

Pevne veríme, že tipmi na seriály a filmy vyššie sme vás oslovili a hlavne, že si niečo pozriete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close