ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Tieto Huawei smartfóny bude možné aktualizovať na HarmonyOS 2.0. Poznáme aj očakávané fázy distribúcie

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa nedávno objavil zoznam procesorov, ktoré budú podporovať aktualizáciu z Androidu na HarmonyOS 2.0

Čínska spoločnosť Huawei len pred niekoľkými týždňami oficiálne predstavila nový operačný systém HarmonyOS 2.0, v Číne vystupujúci pod označením HongmengOS 2.0, pričom predstavitelia spoločnosti krátko po prezentácii uviedli, že nová verzia mobilného operačného systému bude dostupná aj pre niektoré zariadenia s operačným systémom Android. Od tejto doby sme sa dozvedeli iba čiastočné detaily o prípadnej distribúcii, pričom doposiaľ jedinou známou „podmienkou“ pre dostupnosť HarmonyOS 2.0 bola nadstavba EMUI 11. Najnovšie informácie zo sociálnej siete Weibo (via Gizchina.com) však prezrádzajú o čosi bližšie detaily.

Odhalený bol zoznam podporovaných procesorov

Bloger @Courage Digital King, pôsobiaci na sociálnej sieti Weibo prezradil, že operačný systém HarmonyOS 2.0 budú podporovať viaceré procesory od spoločnosti Huawei, respektíve čipové sady Kirin. Nie príliš známy bloger taktiež prezradil to, v akom poradí a v koľkých fázach bude zahájená distribúcia HarmonyOS 2.0 pre zariadenia s vybranými čipovými sadami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Prvá várka – zariadenia s čipovou sadou Kirin 9000
  • Druhá várka – zariadenia s čipovou sadou Kirin 990 5G
  • Tretia várka – zariadenia s čipovou sadou Kirin 990 4G (čiastočne) / Kirin 985 / Kirin 820 (čiastočne)
  • Štvrtá várka – zariadenia s čipovou sadou Kirin 820 (čiastočne) / Kirin 980 / Kirin 990 4G (čiastočne)
  • Piata várka – zariadenia s čipovou sadou Kirin 810 a Kirin 710 (čiastočne)

Spomínaná piata várka zariadení by mala byť poslednou, ktorá obdrží aktualizáciu z operačného systému Android na operačný systém HarmonyOS 2.0. Zaujímavosťou je, že na zozname podporovaných zariadení nájdeme naozaj veľkú časť zariadení z tohto, ako aj predošlého roka a nejde iba o vlajkové smartfóny. Pre veľkú časť používateľov sú to rozhodne dobré správy, no treba si počkať na ich oficiálne potvrdenie, keďže nejde o oficiálne zdroje spoločnosti Huawei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close