Tieto filmy na Netflixe patria medzi najlepšie, ktoré si môžete aktuálne pozrieť

Od bankovej lúpeže, ktorá sa zapísala do histórie Nemecka, až po film zachytávajúci boj za práva černochov. Tieto Netflix filmy neprehliadnite!

Netflix_nove filmy
Zdroj: Netflix, Kolážo Vosveteit.sk

Nedávno sme vás upozornili na dokument Keep Sweet: Pray and Obey, ktorý mnohým vyrazil dych. Ide o štvordielny film, ktorý zachytáva príbeh zvráteného proroka, ktorý umožnil generačné zneužívanie maloletých detí a žien. Najhoršie na celom príbehu bolo, že sa skutočne odohral. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti hneď niekoľko pomerne nových filmov, ktoré si stoja za pozornosť.

Gladbeck: The Hostage Crisis

Ide do dokumentárny film s prvkami krimi. Gladbeck: The Hostage Crisis ponúka bližší pohľad na rukojemnícku drámu z 16. až 18. augusta 1988, ktorá sa odohrala v západnom Nemecku. Dvaja muži s predchádzajúcim záznamom v trestnom registri – Hans-Jürgen Rösner a Dieter Degowski – prepadli pobočku Deutsche. Bankoví lupiči držali následne nemeckú políciu 54 hodín v šachu. Neskôr lúpež ale končí krvavou prestrelkou, na ktorej konci sú obete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

The Wrath of God

Ide o príbeh, ktorý zachytáva Lucianu, ktorá stratila muža za záhadných okolností. Domnieva sa, že za jeho smrťou stojí slávny spisovateľ, pre ktorého pracoval. So svojim príbehom sa následne obratí na novinárov. Ide o drámu, ktorá je poskladaná zo scén z minulosti a súčasnosti, ktoré lepšie dokresľujú to, čo sa skutočne odohralo.

Munich: The Edge of War

Druhá svetová vojna bola doposiaľ najmasívnejšou a najkrvavejšou vojnou, akú ľudstvo zažilo. Dalo sa jej ale predísť? Príbeh Munich: The Edge of War zachytáva dvojicu priateľov, ktorí stoja na opačnej strane barikáde. Zatiaľ čo jeden pracuje ako vysoký britský úradník, tak druhý je nemeckým diplomatom. Obaja pritom chcú vojne predísť. Príbeh sa odohráva rok pred vojnou a mapuje predvojnovú situáciu, ako si Nemecko diplomatickou cestou s „požehnaním“ Britov odtrhlo Sudety (časti územia Československa), hoci bolo možné tomu zabrániť.

The Two Popes

V centre príbehu filmu sú dvaja kardináli, ktorí sa stali pápežmi. Snímka zachytáva príbeh okolo kardinála Jorge Bergoglia (pápeža Františka) a starnúceho Benedikta XVI, ktorý v roku 2013 odstúpil. Hlavnou témou filmu sú ich ideologické rozpory, rozdiely v temperamente, či teologické debaty. Na kvalite filmu okrem iného pridáva aj herecké obsadenie v podobe Jonathan Prycea a Anthony Hopkinsa.

Civil: Ben Crump

Film približuje príbeh čierneho amerického právnika (tiež známeho aj ako „najvyšší štátny zástupca černošskej Ameriky“), ktorý sa špecializuje na občianske práva a prípady ublíženia na zdraví. Vo filme budete môcť nahliadnuť nielen do jeho súkromia, ale aj práce. Crump svoj život vo všeobecnosti zasvätil tomu, aby zvýšil hodnotu černošského života v Amerike. Či sa mu to ale podarilo, uvidíte vo filme. Mimochodom, film režírovala známa filmárka Nadie Hallgrenovej.

Father Soldier Son

Father Soldier Son je americký dokumentárny film z roku 2020 so silným príbehom. Režírovali a produkovali ho Catrin Einhorn a Leslye Davis. Sleduje rodinu Briana Eischa, ktorý pôsobil v armáde Spojených štátov a bojoval v Afganistane. Ako ho táto vojna ovplyvnila, ale aj jeho malé deti, uvidíte v snímke.

Našli ste medzi filmami vyššie aj také, ktoré vás zaujali? Prípadne máte tip na iný dobrý film? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre