APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto aplikácie boli najsťahovanejšie za 1. kvartál 2022. Išli ste s davom aj vy?

Report ohľadom najsťahovanejších aplikácií a hier za prvý kvartál 2022 je tu. Nájdete v rebríčku aj svojich obľúbencov?

Údaje o tom, koľko a akých aplikácií sme sťahovali sú tu. Portál SensorTower na nich upozornil vo svojom poslednom reporte. Za posledný kvartál sme toho sťahovali o čosi viac oproti rovnakému kvartálu minulý rok.

Celkovo stále dominuje Android

Za prvý štvrťrok 2022 sa na celom svete stiahlo dohromady 36,9 miliardy aplikácií. Toto číslo zahŕňa dve najväčšie obchody pre aplikácie – App Store a Obchod Play. Číslo celkových stiahnutí je oproti rovnakému kvartálu 2021 vyššie o 1,4 percenta. Z celkových stiahnutí ale jasne dominujú tie na Android zariadeniach, ktoré tvoria 28,3 miliardy. Zvyšok tvoria stiahnutia pomocou App Store. Oba tieto obchody si medziročne taktiež polepšili.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najviac sťahované aplikácie

V prvom grafe sa zameriame na najviac sťahované aplikácie na oboch platformách dohromady. Nie je žiadnym prekvapením, že na vrchole je zas a znova TikTok. Táto mimoriadne populárna aplikácia stále vychytáva všetky možné trendy a aj preto zaujala prvé miesto aj v prvom kvartáli roku 2022.

Druhou aplikáciou v poradí je Instagram, za ktorým nasleduje Facebook, WhatsApp a stále čoraz viac populárny Telegram. Jeho popularita narástla najmä vďaka šíreniu nezaujatých informácií o priebehu vojnového konfliktu na Ukrajine. Kompletný zoznam najsťahovanejších aplikácií si viete pozrieť nižšie.

top aplikácie q1 total
Zdroj: SensorTower

Rozdiely medzi iOS a Androidom

Report od SensorTower sa taktiež zameral na najviac sťahované aplikácie v jednotlivých obchodoch. TikTok je jednotkou aj na zariadeniach s operačným systémom iOS. Vyššie sa ale v tomto prípade dostal napríklad YouTube.

top aplikácie q1 iOS
Zdroj: SensorTower

V prípade Android zariadení ale na pomyselnom tróne sedí Instagram. TikTok obsadil až tretie miesto, keď sa medzi neho a Instagram ešte stihol zmestiť Facebook.

top aplikácie q1 android
Zdroj: SensorTower

Najsťahovanejšie hry

Keďže jednotlivé obchody delia hry od iných aplikácií, tak aj preto sa pre herný sektor vytvára samostatná kategória. Stále sa ukazuje to, že ľudia majú radi aj zložité a prepracované hry, no taktiež aj tie jednoduché, ktoré si zahráte v čakárni u doktora alebo cestou v autobuse. V spoločnom grafe vyhráva hra Garena Free Fire, ktorú nasleduje Subway Surfers. Trojicu uzatvára hra Merge Master.

top hry q1 total
Zdroj: SensorTower

Na zariadeniach s Androidom je prvá trojica úplne totožná s tou celkovou. Komplpetný zoznam top Android hier si môžete pozrieť nižšie.

top hry q1 android
Zdroj: SensorTower

V prípade zariadení s operačným systémom iOS je na pomyselnom tróne hra Subway Surfers, ktorú na stupienku dopĺňa WordleColoring Match.

top hry q1 iOS
Zdroj: SensorTower

Používate tieto najsťahovanejšie aplikácie aj vy, alebo ste v zozname nenašli ani jednu? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close