SamsungSpravodajstvo

Test Samsungu Galaxy S10 5G ukazuje prenosovú rýchlosť, ktorá láme všetky rekordy

Takto týždeň dozadu sme mohli byť svedkami testu prenosovej rýchlosti zariadenia Xiaomi Mi Mix 3 5G. Výsledok testu, 1026MB/s zdieľal marketingový riaditeľ spoločnosti Xiaomi. Najnovšie, jeden z prvých majiteľov zariadenia Samsung Galaxy S10 5G, George L. Koroneos ‏, zdieľal na sociálnej sieti Twitter video, v ktorom smartfón podrobil testu rýchlosti sťahovania prostredníctvom známej aplikácie Ookla. Výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak prenosová rýchlosť je skutočne obrovská. Koroneosovi sa podarilo bez väčších problémov prekonať magickú hranicu 1Gbps, pričom mu chýbali bez mála 2MB/s, aby dosiahol prenosovú rýchlosť 1,1Gbps.

Aký je rozdiel medzi 4G a 5G?

Mimochodom, pri prenosovej rýchlosti 1Gbps stiahnete celovečerný film v 4K kvalite v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pre porovnanie, ak by prenosové rýchlosti neboli obmedzené operátormi, tak pri porovnaní 4G a 5G štandardu môžeme povedať, že maximálna prenosová rýchlosť 5G štandardu je približne 20-krát rýchlejšia ako v prípade 4G.

Na prvý pohľad sa nám môže zdať, že takéto prenosové rýchlosti sú nám zbytočné, ale opak je pravdou. Teda minimálne v prípade Internetu vecí (IoT). 5G technológia totiž nájde využitie pri komunikácii medzi jednotlivými zariadeniami ako sú napríklad autonómne autá, rôzne dopravné systémy, komunikácia medzi rôznymi senzormi, a podobne.

Zdroj: via Twitter

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close