Technológie

Tesla údajne vrátila takmer štvrtinu predobjednávok Modelu 3 v USA. Obrovské zlyhanie velikána?

Spoločnosť Tesla zažila v roku 2016 naozaj obrovský boom. Po predstavení dostupného Modelu 3, zaznamenala spoločnosť obrovský nárast predobjednávok. Svetoví odborníci už v tej dobe varovali pred potencionálnym zlyhaním spoločnosti Tesla, ktorá tento obrovský nával predobjednávok nemusí úspešne zvládnuť. Automobilka za posledné mesiace zažila niekoľko problémov, o tom niet určite pochýb, no ako moc to ovplyvnilo celkovú výrobu spoločnosti? Tesla si sama uvedomila, že také množstvo automobilov jednoducho nedokáže vyrobiť na čas, tak ešte minulý rok začala s masívnym vracaním vkladov za predobjednávky. Podľa analýzy analytickej firmy Second Measure sa doposiaľ jedná až o 23 percent vrátených predobjednávok v USA. Hovorca spoločnosti Tesla ale tento údaj odmieta a tvrdí, že analýza druhej strany sa nezhoduje so samotnými číslami automobilky.

Kritickým bodom bolo zastavenie výroby v apríli 2018

V auguste minulý rok nás samotný CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, informoval o zrušených 12 percentách rezervácií, čo sa v tej dobe zhodovalo aj s analýzami firmy Second Measure. Model 3 avšak zaznamenal výrazné oneskorenia výroby a spoločnosť Tesla nedokázala graduálne zrýchľovať jeho produkciu. Tesla musela tento apríl dokonca výrobu Modelu 3 úplne zastaviť. Spoločnosť sa z tohto problému otriasla celkom rýchlo a momentálne hlási, že koncom mesiaca dokáže dosiahnuť míľnik 5000 vyrobených vozidiel za týždeň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výroba sa pomaly ale isto dostáva do požadovaných koľají

Práve vyššie uvedené výpadky výroby a jej oneskorenie, mohlo spôsobiť masívne rušenie objednávok. Kritický bol práve mesiac apríl, kedy bola výroba úplne pozastavená. Výrazný nárast zrušených rezervácií môže byť spôsobený aj tým, že si mnoho ľudí na začiatku rezervovalo svoju novú Teslu aj napriek tomu, že ešte neboli presvedčení o jej definitívnej kúpe. Postupom času sa čísla automobilky Tesla určite vylepšia, no takéto červené čísla jej na prestíži určite nevylepšia. Za samotnou Teslou ale stále stojí ikonický vizionár Elon Musk, ktorý zakaždým nejakým zázrakom presvedčí investorov, aby ďalej prinášali peniaze a tým naplnili víziu lepšej budúcnosti.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Tesla)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close