Tesla je opäť na vrchole. Po masívnom prepúšťaní opäť naberá nových zamestnancov a navyšuje výrobu

Hospodárske výsledky za 2. štvrťrok hovoria za všetko - najväčším ťahúňom je "ľudový" Model 3

Tesla Model 3 cena
Tesla.com

Americká automobilka Tesla plánuje po niekoľkých mesiacoch opäť naberať zamestnancov. Automobilka sa niekoľko mesiacov trápila s predajmi svojich elektromobilov, ktorých predaje neboli také masívne, ako automobilka očakávala. Najnovšie zverejnené výsledky za 2. štvrťrok ale hovoria úplne za všetko. Najpopulárnejším je jednoznačne automobil Model 3, ktorého výroba nedokáže naplniť dopyt trhu. Tesla tak plánuje naberať zamestnancov nie len vo svojej fabrike v Kalifornii, ale aj vo fabrike Gigafactory, ktorá je primárne určená pre výrobu batérií. Plány spoločnosti Tesla na ďalší polrok sú totižto viac než len odvážne.

Rekordný počet dodávok automobilov

Tesla v druhom štvrťroku dokázala dodať rekordných 95 200 automobilov, z ktorých tvorí prevažnú väčšinu práve ľudový Model 3. Drahšie Modely S a X, ktoré nakoniec neobdržia žiadny výrazný facelift, tvorili z celkového počtu naozaj malú časť, keďže dokopy spoločnosť dodala iba 17 650 kusov. To je oproti identickému obdobiu z minulého roka presne o 21 percent menej dodaných kusov, no Tesla je aj napriek tomu v oveľa lepšej situácii, ako pred rokom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tesla má naozaj odvážne plány

Navýšenie výroby, ktoré bolo odhalené v interných emailoch spoločnosti a zverejnené na stránkach agentúry Bloomberg, by malo údajne výrazne ovplyvniť celkový počet dodaných automobilov v tomto roku. Prvotné plány automobilky boli v tomto roku dodať 360 až 400 tisíc automobilov po celom svete. Ak ale automobilka navýši počet vyrobených kusov v rámci tovární v USA a zároveň sa jej podarí spustiť masovú výrobu v závode v Číne, môžme očakávať, že počet vyrobených kusov preskočí hranicu 500 000 vyrobených automobilov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre