SpravodajstvoTechnológie

Tento rok najmenej 4 ďalší výrobcovia smartfónov prinesú technológiu kamery pod displejom. Ktorí to sú?

Doposiaľ túto technológiu priniesla len spoločnosť ZTE.

Rok 2021 bude podľa všetkého rokom, kedy sa dostanú tie najmodernejšie technológie do väčšieho počtu mobilných zariadení. Bezpochyby sú to skladateľné smartfóny, ktoré nám v tomto roku začali pribúdať ako huby po daždi, tak aj rozvoj 5G technológie, ktorá je stále prístupnejšou, či kamera umiestnená pod displejom zariadenia. 

V prípade kamery umiestnenej pod displejom zariadenia, pionierom je spoločnosť ZTE, ktorá túto technológiu priniesla do komerčne dostupného smartfónu ako prvá. Spoločnosti sa to podarilo ešte v septembri minulého roka so zariadením ZTE Axon 20 5G. Konkurencia mohla len slepo závidieť. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viacero výrobcov v tomto roku uvedie túto technológiu v realitu

V priebehu roku 2021 sa očakáva, že technológiu kamery umiestnenej pod displejom zariadenia, prinesie viacero výrobcov smartfónov. Na túto tému upozorňuje známy leaker informácií, Ice Universe. Ten prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľa informácie, že technológiu sa chystajú priniesť ďalší  a to hneď 4 výrobcovia smartfónov. Ide konkrétne o Xiaomi, Oppo, Samsung a Vivo. Rovnako hovorí, že smartfón s novou generáciou tejto technológie predstaví aj ZTE.

„Druhá polovica roka bude oficiálnym debutom technológie Under Display Camera, pre výrobcov smartfónov, ako sú Samsung (skladací), Xiaomi (MIX4), OPPO (skladací), vivo a ZTE (výrazne vylepšená verzia)“ píše Ice Universe.

Ako môžete vyššie čítať, tak Ice Universe hovorí, že v prípade Samsungu a Oppo, pôjde o skladateľné smartfóny. V prípade Xiaomi, kameru umiestnenú pod displejom zariadenia pravdepodobne uvidíme v smartfóne Mi Mix 4, na ktorého debut netrpezlivo čakáme. V prípade spoločnosti Vivo je model, či typ zariadenia zatiaľ neznámym. ZTE túto technológiu pravdepodobne prinesie v zariadení Axon 30 Ultra. 

Je pre vás táto technológia natoľko atraktívnou, aby ste si za ňu priplatili extra peniaze? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close