Telegram konečne dobieha WhatsApp. Dostal novú funkciu, ktorá okorení komunikáciu

Vývojári Telegramu pridali do aplikácie možnosť, ako môžete vytvoriť svoje vlastné nálepky z fotografií či obrázkov, ktoré máte uložené v smartfóne.

Telegram aplikacia titulka
Zdroj: BigTunaOnline / Shutterstock.com

V minulosti  sme vám priniesli článok o tom, že vývojári WhatsAppu pridali do aplikácie funkciu, pomocou ktorej si viete vytvoriť vlastné nálepky. Teraz tento istý krok urobil aj Telegram, aj keď oneskorene. Nálepky sú skvelá možnosť na oživenie konverzácie a o to väčší je účinok, keď ide o vlastnú nálepku.

V samotnej aplikácii si viete vytvoriť rôzne, vlastné nálepky z uložených fotografií či obrázkov. Ak máte už fotku vybranú, stačí vám pridať text, emoji alebo môžete čokoľvek nakresliť. Viete si prispôsobiť ako veľkosť, tak aj farbu prvkov, približuje telegram.org.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si vytvoriť vlastné nálepky v Telegrame

Teraz však už prejdeme k tomu, ako si môžete vytvoriť vlastnú nálepku. Proces je veľmi podobný ako na WhatsAppe, čiže to nie je nič, s čím ste sa v minulosti nemali možnosť stretnúť. Prejdime ale k samotnému návodu ako na to.

Nájdite si vo vybranom chate sekciu nálepky a kliknite na ikonku +. Potom si zvoľte fotku, ktorú chcete premeniť na nálepku.

V ďalšom kroku môžete fotografiu cez vstavaný editor upraviť. Napríklad, môžete z nej vyrezať osobu či predmet. Potom môžete pridať do nálepky text či ďalší obrázok. Keď sa vám nálepka bude páčiť, tak stačí potvrdiť jej vytvorenie cez modrú fajku v spodnej časti obrazovky. Potom ju môžete odoslať, prípadne ju uložiť medzi vaše obľúbené nálepky.

Ako pridať nálepku do setu

Pridanie nálepky do setu je naozaj jednoduché a nie je na tom, čo pokaziť, postupujte len podľa tohto návodu a všetko zvládnete:

Postup je zo začiatku rovnaký ako pred tým, nájdite si vo vybranom chate sekciu nálepky a kliknite na ikonku +. Potom si zvoľte fotku, ktorú chcete premeniť na nálepku. Teraz upravte fotografiu a vytvorte z nej nálepky, ako ste to urobili podľa návodu vyššie. Následne sa vám zobrazia sa vám viaceré možnosti, nekliknite ale na poslanie nálepky. Namiesto toho kliknite na možnosť „Add to Sticker Set„. Následne z ponuky vyberte možnosť „New Sticker Set„, čo v preklade znamená, vytvoriť si nový set. Teraz vám už len zostáva zvoliť si meno pre daný set a kliknúť na „done„, teda hotovo.

telegram
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako pridať nálepky do setu

Dostaňte sa ľubovoľného chatu a kliknite na sekciu nálepiek a následne prejdite do časti „set„.  A kliknite na „edit“ v pravej časti obrazovky. Kliknite na ikonku + a následne na „Add an Existing Sticker“ v prípade, že si chcete zvoliť hocijakú nálepku, ktorá je už vytvorená a pridať ju do vášho setu. Keď si zvolíte možnosť „Create a New Sticker„, budete môcť znovu si vyrobiť ďalšiu nálepku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre