Spravodajstvo

Táto funkcia v prehliadači Google Chrome by mala zamedziť nadmernému využívaniu RAM

Nová funkcionalita v rámci prehliadača Google Chrome by mal vylepšiť výkon prehliadača, pričom by mala zabezpečiť menšiu "spotrebu" RAMky.

Používatelia internetového prehliadača Google Chrome takmer iste poznajú najväčší neduh tohto prehliadača, ktorým je nadmerné využívanie pamäte RAM v zariadeniach takmer všetkých platforiem. Nadmerné využívanie RAMky zrejme spôsobilo vrásky na čele aj vám, no dnes máme pre vás dobré správy. Práve nadmerné zaťažovanie RAM je pre vývojárov spoločnosti Google už pomerne dlhú dobu najvyššou prioritou a najnovšie informácie, s ktorými prišiel zahraničný portál WindowsLatest poukazujú na to, že vývojári zrejme našli účinné riešenie.

Nadmernému vyťaženiu RAM konečne odzvoní

Ako informoval spomínaný portál, vývojári najpopulárnejšieho internetového prehliadača Google Chrome aktívne pracujú na implementácii funkcie „PartitionAlloc-anywhere“ v rámci zdrojového kódu prehliadača. Po úspešnej implementácii tohto kódu by takmer určite malo dôjsť ku zlepšeniu vyťaženia pamäte RAM. V skratke by mala funkcia umožniť prehliadaču rýchlejšie spustenie, rýchlejšie načítanie interných stránok a lepší resource manažment. Zabezpečenie vylepšenia práve v týchto oblastiach by malo mať v praxi za následok zlepšenie práve vo vyťažení pamäte RAM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
FireFox vs Google Chrome spotreba RAM
Zdroj: VoSveteIT.sk

Práca vývojárov sa blíži ku koncu

Samotné „fórum“ ohľadom chýb a neduhov v rámci prehliadača Google Chrome, ktoré využívajú najmä vývojári, obsahuje vlákno spomínajúce aj túto funkciu. V rámci vlákna sa o špeciálnom kóde rozpráva už viac ako rok. Po pomerne dlhej dobe to však vyzerá tak, že sa konečne blížime do finále. „PartitionAlloc-anywhere“ sa totižto po prvýkrát dostáva aj do beta kanála internetového prehliadača Google Chrome, aktuálne však iba pre zariadenia s operačnými systémami Android a Windows 10.

Funkcionalitu nájdu aj používatelia Linuxu

Práve na týchto platformách vývojári očakávajú zlepšenie v rámci vyťaženia pamäte RAM. Funkcionalitu však nájdeme aj v beta verzii internetového prehliadača Google Chrome pre operačný systém Linux, no v tomto prípade vývojári upozorňujú, že problémy s nadmerným vyťažením RAM môžu pretrvávať aj naďalej. Implementácia tejto funkcie do zdrojového kódu v prehliadači na Linuxe sa totižto ukázal ako omnoho ťažší oriešok. Keďže však ide o beta kanál, používatelia môžu počítať s neustálym vývojom a vylepšením funkcie a to nie len na platforme Linux, ale aj na ďalších dotknutých platformách.

Zdroj: WindowsLatest

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close