Tamagoči chystá grandiózny comeback!

Zdroj: Bandai YouTube

Ak ste mladý dospelý, určite si pamätáte šialenstvo s elektronickými domácimi miláčikmi z polovice 90.-tych rokov. Virtuálne zvieratko Tamagoči je najnovšia retro hračka, ktorá momentálne chystá návrat na scénu.

Tvorcovia pôvodnej hračky domáceho maznáčika idú v stopách ostatných retro vecičiek, ako je napr. Nokia 3310, ktorá tiež oživila hru vyvolávajúcu nostalgiu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vreckový domáci maznáčik

Spoločnosť Bandai práve znovu vydala pôvodnú verziu vreckovej hry z roku 1996 v tvare vajca so šiestimi pôvodnými zvieratkami. Momentálne je k dispozícii na predaj na japonskom Amazone za 2000 jenov (17 eur) a vracia sa s novým dizajnom farebných vajec.

Hra Tamagoči začína s vyliahnutím sa postavičky, o ktorú sa hráči musia starať a plniť aj úlohy, ako je kŕmenie či vyčistenie jeho trusu – pre zábavu. Zvieratko zomrie, ak je zanedbávané. Tamagoči sa stalo obrovským hitom v Japonsku v deväťdesiatych rokoch a odvtedy sa po celom svete predalo viac ako 76 miliónov vajec. Ich potenciálny návrat vyvolal vlnu nostalgie na sociálnych sieťach.

Za posledných 20 rokov bolo vydaných mnoho verzií, vrátane videohier, avšak toto je prvé oživenie pôvodnej hry.

Zdroj: Daily Dot, Youtube (Obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre