Spravodajstvo

Takto vyzerá prvý papierový telefón na svete, predstavila ho spoločnosť Google. Vyrobiť si ho môžete priamo doma!

Google predstavil papierový telefón, ktorý sľubuje, že Vás bude menej rozptyľovať, a že stihnete spraviť aj veci, ktoré ste dlho odkladali.

Spoločnosť Google stojí za unikátnym projektom – telefónom vytvoreným z  papiera. Áno, čítate správne, telefón je kompletne vytvorený z papiera a nepotrebuje žiadnu batériu a ani nič podobne. Google dokonca hovorí, že tento telefón Vám zefektívni prácu, nebude Vás rozptyľovať či dokonca vďaka nemu stihnete spraviť aj veci, na ktoré ste doteraz nemali čas.

Už pravdepodobne asi tušíte, že niekde je „háčik“…

Ak už tušíte, že niekde je háčik, tak máte pravdu. Projekt papierového telefónu vznikol v rámci program „Digital Detox“, ktorého cieľom je odbremeniť ľudí od „bežného života“, ktorý sa mnohým z  nás spája s elektronikou a jej závislosťou na nej. Hoci si to mnohí z nás nepriznajú, ale kedy naposledy ste išli von bez telefónu, prípadne na toaletu? Nuž, bezpochyby sa tu nájde mnoho ľudí, ktorí by odpovedali „nepamätám“. Spoločnosť Google preto vytvorila projekt, v rámci ktorého si môžete navoliť funkcie smartfónu, a následne si vytlačiť Váš „vysnívaný“ telefón. Všetko čo k tomu potrebujete je len tlačiareň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Digitalny detox Smartfon z papiera
Zdroj: Google

Vo videu ktoré sprevádza túto kampaň si môžete pozrieť „papierový telefón“, ktorý obsahuje ako kontakty na priateľov, tak aj mapy, poznámky, kalendár či dokonca recepty. Google verí, že tento malý projekt môže prispieť k  digitálnemu detoxu, a ak nie nie, tak aspoň že sa mnohí zamyslia nad tým ako (často) využívajú svoje zariadenia.

PS: na tomto odkaze môžete nájsť kompletný kód, pomocou ktorého si viete vytlačiť Váš papierový smartfón plný funkcií. Možno aj takých, po ktorých už dlho túžite a  Váš pôvodný smartfón ich neobsahuje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close