Takto vyzerá nová vlajková loď Redmi X! Na jej oficiálne predstavenie si ale musíme ešte počkať

xiaomi redmi smartfon s vysuvacou selfie kamerou_opt
Zdroj: Weibo - Redmi

Len nedávno sa na čínskej sociálnej sieti Weibo objavilo prvé reklamné video, na ktorom sa oficiálne nachádzala budúca vlajková loď od spoločnosti Redmi, ktorá patrí pod čínske Xiaomi. Krátko po vypustení reklamného spotu sa na internete ale začali objavovať informácie nie len o samotnom smartfóne, ale aj jeho prvé fotografie, vďaka ktorým poznáme definitívny dizajn smartfónu, ako aj jeho názov, ktorý bol doposiaľ pod rúškom tajomstva.

Toto je nový Redmi X

Nová fotografia zverejnená na sociálnych sieťach nám konečne odhaľuje názov novej vlajkovej lode, ktorá ponesie označenie Redmi X. Z fotografií jasne vyplýva, že smartfón bude vybavený naozaj obrovským bezrámčekovým displejom a vysúvacou selfie kamerou, ktorú sme videli aj v spomínanom videu. Prvá fotografia reklamného baneru zariadenia nám ale po prvýkrát „oficiálne“ odhaľuje zadnú stranu zariadenia. Zadná strana určite viacerým z vás pripomína jeho súrodenca od materského Xiaomi, vlajkonosiča Mi 9. Zadná strana je naozaj takmer identická, čo napovedá, že nový Redmi X by mohol disponovať podobnou fotografickou výbavou, ako vlajková loď Xiaomi Mi 9, čo by určite potešilo nejedného budúceho majiteľa smartfónu Redmi X.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
redmi x balenie_opt
Zdroj: Gizchina

Čo všetko o Redmi X zatiaľ vieme

Vlajková loď Redmi X bude podľa všetkého poháňaná procesorom Snapdragon 855, ktorému bude sekundovať minimálne 6 GB RAM. Povráva sa aj o 48MP hlavnom fotoaparáte, ako aj o väčšej batérii s podporou rýchleho nabíjania. Ešte včera visel otáznik nad snímačom odtlačkov prstov, ktorý by mohol byť umiestnený v displeji smartfónu. Viaceré zdroje uvádzali, že Redmi od tejto funkcie upustilo, no fotografia reklamného baneru smartfónu odhaľuje, že na zadnej strane zariadenia sa snímač odtlačkov nenachádza, tým pádom musí byť umiestnený pod displejom.

Dátum predstavenia žiaľ ešte nevieme

Poslednou neznámou je momentálne dátum predstavenia novej vlajkovej lode Redmi X. Prvé reklamné video a nové reklamné fotografie ale môžu značiť, že predstavenie smartfónu je naozaj na spadnutie a spoločnosť Redmi nás v najbližších dňoch, dúfajme, milo prekvapí.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Weibo – Redmi)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre