Takto vyzerá distribúcia jednotlivých verzií Androidu k dnešnému dňu. Akú verziu Androidu máte v smartfóne?

Dáta odhaľujú, že Android 11 aktuálne nájdeme vo viac ako každom piatom smartfóne. Pokrýva už 21,8% trhu s Android smartfónmi!

Android (1)
Zdroj: unsplash.com (Denny Müller)

Posledné dni je čoraz diskutovanejšou témou Android 12, ktorý by mal byť oficiálne predstavený v priebehu nasledujúceho mesiaca, prípadne v auguste. Ale aj napriek tomu, že „dvanástke“ sa dostáva čoraz viac do pozornosti médií ale i širokej verejnosti, tak na Android 11, aktuálne najnovší oficiálne distribuovaný Android, stále čaká mnoho používateľov.

Najnovšie dáta portál appbrain.com ukazujú, že Android 11 plynúcim časom nájdeme v stále väčšom množstve smartfónov. Pri pohľade na graf distribúcie tejto verzie OS nižšie, sa nebojíme povedať, že ide o doposiaľ najrýchlejšie distribuovanú verziu Androidu. Dôvodom je, že Android 11 nájdeme už vo viac ako každom 5 smartfóne pričom predstavený bol približne 11 mesiacov dozadu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android 11 dobýja čoraz viac smartfónov

Ako môžete vidieť na grafe nižšie, tak aktuálne najrozšírenejším Androidom, je verzia 10. Tá však zároveň, aj najrýchlejšie stráca trhový podiel. Spôsobené to je najmä tým, že mnoho telefónov s touto verziou OS, je plynúcim časom aktualizovaných na Android 11, ktorý pokrýva k dnešnému dňu 21,8%. Prvú trojicu uzatvára Android 9.0 s 17% podielom. Štvrtou najrozšírenejšou verziou je Android 8.0, resp. 8.1, ktorý pokrýva 13,1%. Prvú päticu  uzatvára Android 7, resp. 7.1 s 7% trhovým podielom. Vývoj distribúcie jednotlivých verzií Androidu za posledné obdobie, si môžete pozrieť nižšie na grafe.

distribucia verzii Androidu k 21.8.2021
Zdroj: appbrain

Nižšie si môžete pozrieť aktuálne percentuálne pokrytie jednotlivých verzií Androidu k dnešnému dňu.

  • Android 10 – 30,8%
  • Android 11 – 21,8%
  • Android 9.0 (Pie) – 17%
  • Android 8.0-8.1 (Oreo) – 13,1%
  • Android 7.0-7.1 (Nougat) – 7%
  • Android 6.0 (Marshmallow) – 4,7%
  • Android 5.0-5.1 (Lollipop) – 3,8%
  • Android 4.4 (Kitakt) – 1,3%
  • Ostatné verzie Androidu majú menej ako 1%

V závere musíme dodať, že dáta spoločnosti apbbrain.com pochádzajú z desaťtisícou aplikácií, ktoré využívajú vývojárske nástroje spoločnosti. Zároveň treba dodať, že aplikáciu sú aktívne využívanými viac ako 100 miliónmi aktívnych používateľov.

Akú verziu Androidu máte vo svojom smartfóne vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre