Takto vyzerá 5 najdivnejších telefónov, ktoré boli kedy vyrobené

Dnešné smartfóny sú ako na jedno kopyto, ale nebolo tomu vždy tak. Pozrite si 5 najdivnejších telefón aké boli kedy predstavené

Telson TWC 1150
Zdroj: Telson TWC 1150

Dnešné smartfóny sú vo veľkej miere na jedno kopyto. Z vizuálneho hľadiska sa od seba odlišujú viac menej len veľkosťou displeja, hrúbkou a materiálmi. Nebolo tomu však vždy tak, a preto sme sa Vám rozhodli priniesť rebríček tých najčudnejších telefónov, ktoré boli kedy vyrobené.

Nokia 7280

Nokia 7280, telefón ktorý bol označovaný aj ako „rúž“. Dôvod prečo asi netreba nikomu zvlášť vysvetľovať. Telefón bol predstavený v roku 2004 a bol zariadením z kategórie módnych. Určite nikoho neprekvapí, že bol primárne určený pre dámy. Dôvodom prečo je aj ďalšia zaujímavosť zariadenia, ktorou je, že v prípade neaktívneho displeja ho bolo možné využiť aj ako zrkadlo. Mimochodom, ak by ste hľadali klávesnicu tak tu by ste „nenašli“. Namiesto nej používateľa využívali stredový joystick.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Nokia 7280
Zdroj: Nokia

Samsung Juke

Druhým „panom“ na holenie, ktorý bez pochyby hľadal inšpiráciu u Nokii 7280 je telefón Samsung Juke, ktorý bol predstavený vo 4. kvartáli v roku 2007. Telefón už na prvý pohľad zaujme zvláštnym dizajnom pripomínajúcim skôr hudobný prehrávač ako mobilný telefón. Najzaujímavejšou vlastnosťou telefónu však bolo, že klávesnicu bolo možné „otočiť“ do pravého uhla. Zariadenie disponovalo VGA kamerou (640 x 480 bodov), vstavaným GPS modulom či úložným priestorom o kapacite 2GB.

Samsung Juke
Zdroj: Samsung

Telson TWC 1150

Nie, nepozeráte sa na žiaden fén a ani nič podobné. Tento zvláštne vyzerajúci telefón svojím spôsobom predbehol svoju dobu o takmer 15 rokov, teda minimálne myšlienkou. Jednalo sa totiž o jeden z prvých, ak nie o prvý telefón, ktorý bolo možné nosiť na ruke. Zariadenie bolo predstavené v roku 2004.

Telson TWC 1150
Zdroj: Telson TWC 1150

Nokia 7600

Ďalším „čudákom“ je telefón Nokia 7600, ktorý ako môžete vidieť tak sa úplne vymyká „klasickým“ štandardom. Telefón bol predstavený koncom roka 2003 a ponúkol klávesnicu okolo displeja s rozlíšením 128 x 160 bodov a s podporou 65-tisíc farieb. Mimochodom, vnútorný úložný priestor telefónu bol len 29MB bez možnosti rozšírenia pomocou pamäťovej karty.

Nokia-7600
Zdroj: Nokia

Samsung Serene

Absolútnym víťazom nášho rebríčka je telefón Samsung Serene, ktorý skôr pripomína dámske vreckové zrkadlo ako telefón. Telefón bol predstavený v roku 2005 a ponúkal na svoju dobu nadpriemerné špecifikácie. Napríklad displej s rozlíšením 320 x 240 bodov, GPRS, Bluetooth či 0,3MB kameru. Táto konfigurácia sa samozrejme odzrkadlila aj na cene, telefón stál totiž okolo 1200$.

Samsung Serene
Zdroj: Samsung

Pozn. redakcie: Informácie o zariadeniach sme čerpali z portálu Wikipedia.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre