Takto v Chrome nastavíte, aby vám weby nezobrazovali vyskakovacie okná s reklamou

Vedeli ste, že prehliadač Chrome ponúka možnosť, aby ste mohli blokovať vyskakovacie okná s reklamou? Pozrite sa, kde ju nájdete a ako ju zapnete.

Google Chrome ponúka nový adblocker
Zdroj: Unsplash ( Arkan Perdana), Pixabay (WikimediaImages, Clker-Free-Vector-Images), Úprava: Vosveteit.sk

Všadeprítomná reklama mnohým z nás lezie na nervy. Vyskakuje na nás pri sledovaní videí, čítaní článkov, prezeraní si sociálnych sietí a podobne. Blokovanie reklám samo o sebe nie je ale správne, lebo týmto oberáte tvorcov obsahu o príjem. Majte na pamäti, že obsah, ktorý konzumujete, musel niekto vytvoriť a ten, kto ho vytvoril, si možno práve u vás kúpi tovar či službu, ktorú vyrábate. Výsledkom blokovania všetkých reklám je, že čoraz viac webových stránok spoplatňuje obsah a ženie sa to do bodu, kedy za prístup k obsahu budeme musieť všade platiť.

Niekedy to ale prevádzkovatelia webov preháňajú a okrem vnorenej reklamy v obsahu, nám zobrazujú aj rôzne vyskakovacie okná s reklamou, prípadne nás rovno presmerujú na ďalšiu stránku bez toho, aby sme to chceli. Tento problém si uvedomuje aj Google, a preto dáva používateľom možnosť, aby blokovali invazívne reklamy, ktorých zobrazovanie je už za hranicami slušnosti. Toto nastavenie nájdeme schované v prehliadači Chrome a my si ukážeme, kde presne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako v Chrome blokovať vyskakovacie okná s reklamou na počítači

„Weby môžu odoslať vyskakovacie okná na zobrazovanie reklám, prípadne vás presmerovaniami naviesť na weby, ktoré nechcete navštíviť.“, opisuje Google jednu zo základných funkcií stránok. A nižšie si ukážeme, ako ju blokovať.

  • V prvom kroku si otvorte prehliadač Chrome a kliknite na tri zvislé bodky.
  • Kliknite na možnosť Nastavenia.
  • Teraz sa v bočnej ponuke prekliknite na možnosť Ochrana súkromia a zabezpečenie.
  • Zrolujte ponuku smerom k možnosti Nastavenia webov. Otvorte ju.
  • Teraz vyberte možnosť Vyskakovacie okná presmerovania. Kliknite na ňu a zvoľte možnosť Nepovoliť webom odosielať vyskakovacie okná alebo používať presmerovania. Následne uložte nastavenia a reštartujte prehliadač.
vypnutie vyskakovacich okien s reklamou v Chrome pocitac
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako v Chrome blokovať vyskakovacie okná s reklamou na smartfóne

Postup, ako vypnúť vyskakovacie okná s reklamou a presmerovanie na smartfóne, je veľmi podobný ako na počítači. Poďme sa nižšie pozrieť ako na to.

  • Znova si otvorte internetový prehliadač Chrome a kliknite na tri zvislé bodky v hornom rohu. Otvorte si Nastavenia prehliadača.
  • Zrolujte teraz ponuku smerom dole k možnosti Nastavenia webov. Otvorte ju.
  • Následne v ponuke nastavení vyhľadajte možnosť Vyskakovacie okná a presmerovania. Kliknite na túto možnosť a zakážte webom, aby vám mohli zobrazovať vyskakovacie okná a presmerovať vás na iné stránky. Uložte nastavenia a reštartujte prehliadač.
vypnutie vyskakovacich okien s reklamou v smartfone
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Vypnite si aj obťažujúce reklamy

Vedeli ste, že okrem vyskakovacích okien sa reklamou či presmerovania vás, si môžete vypnúť aj obťažujúce reklamy? Pre tých, ktorí nevedia, tak obťažujúce reklamy sú napríklad reklamy s blikajúcimi obrázkami alebo automaticky prehrávaným zvukom, reklamy ktoré prekrývajú obsah, alebo keď je na stránke jednoducho viac reklám ako obsahu.

Tieto reklamy môžete vypnúť rovnako na karte Nastavení webu. Ak by ste potrebovali presný návod, ako na to, tak ho nájdete v tomto článku. Postup je ale veľmi jednoduchý. V rámci nastavení webu stačí nájsť položku Obťažujúce reklamy, otvoriť ju, a nastaviť blokovanie týchto reklám internetovým prehliadačom.

Používate funkcie prehliadača Chrome vyššie alebo ste o nich nevedeli? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach. Pevne veríme, že funkcie vyššie oceníte a hlavne, že vám spríjemnia prehliadanie webu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre