Takto si vo vašom Xiaomi nastavíte neobmedzenú spotrebu dát pre určité aplikácie: Je to jednoduché!

Nastavte si vo vašom Xiaomi smartfóne neobmedzenú spotrebu dát pre vaše aplikácie, ktoré sa vám nezarátavajú do balíku od operátora.

Spotreba dat_mobilne data
Zdroj: Vosveteit

V poslednej dobe sa medzi mobilnými operátormi rozmohol trend prinášania neobmedzeného objemu dát pre vybrané aplikácie. Tie operátori prirátavajú už i pre tie najlacnejšie paušály, pričom najčastejšie sa stretávame s neobmedzeným balíkom pre vybrané sociálne siete, no za doplatok si vieme dokúpiť i balíky pre streamovacie služby či dokonca vybrané hry. Tieto dáta však smartfón nevie odlíšiť od iných prenesených dát, preto je tu pre vás práve táto funkcia, ktorú v sebe skrýva nadstavba MIUI od Xiaomi. Ako sa po ňu dostať a prečo by ste ju mali mať aktívnu? Pozrite sa na to spolu s nami.

Prečo by ste si mali neobmedzené dáta pre aplikácie v smartfóne nastaviť?

Ak už vlastníte paušál, ktorý zahŕňa neobmedzené dáta len pre vybrané aplikácie, túto funkciu by ste nemali prehliadať. Určite vám príde otravné stále kontrolovať svoj dátový limit a navyše pre finálny výsledok musíte navštevovať aplikácie svojich operátorov. Nadstavba MIUI od Xiaomi pritom ponúka prehľadné štatistiky i upozornenia na blížiaci sa minutý objem mobilných dát.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak tieto prehľadné štatistiky chcete so Xiaomi využívať i naďalej spolu s neobmedzeným objemom pre vybrané aplikácie od operátora, aktivujte si túto funkciu. Je síce mierne skrytá v nastaveniach smartfónu, no ide o veľmi spoľahlivého pomocníka, ktorý nám vie mesačne ušetriť niekoľko minút kontrolovania aktuálneho objemu mobilných dát.

Takto jednoducho túto funkciu aktivujete

Ak ste sa rozhodli túto funkciu od Xiaomi aktivovať, pôjdeme sa trochu „pohrabať“ v nastaveniach smartfónu. Nadstavba MIUI síce ponúka množstvo skvelých funkcií, no niektoré z nich sú tak dobre skryté, ako táto naša. Poďme sa teraz pozrieť, ako sa k tejto možnosti „oddelenia“ neobmedzených mobilných dát z aplikácií od tých, ktoré sa nám rátajú do dátového balíka, môžeme dostať.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na možnosť Ochrana súkromia
  • Vyberte možnosť Špeciálne povolenia
  • Vyberte sekciu Neobmedzené dáta a zvoľte si aplikácie, ktoré si neželáte zarátavať do celkového objemu

Využívate balík neobmedzených mobilných dát pre vybrané aplikácie od vášho operátora? A koľko mobilných dát vám poskytuje v paušále váš operátor? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre