Takto si v aplikácii Google Telefón môžete zapnúť filtrovanie spamových hovorov

Spam nemá nikto rád. V mnohých prípadoch sa mu však môžeme vyhnúť, len treba vedieť ako.

Google Telefon_identifikacia spamovych hovorov
Zdroj: Vosveteit

Aplikácia Google Telefón je stále populárnejšou medzi používateľmi. Dôvodom je, že disponuje viacerými užitočnými funkciami, ktoré konkurencií chýbajú. V minulosti sme vás napríklad upozorňovali na funkciu identifikácie neznámych čísiel, ktoré vám telefonujú. Táto funkciu funguje na princípe, že v prípade prichádzajúceho hovoru z čísla, ktoré nemáte uložené vo vašom zariadení, tak ho preženie cez verejnú databázu služby Moja firma na Google. Ide o databázu, ktorá je pre mnohé spoločnosti už viac menej „povinnou jazdou“, ak chce byť firma, či úrad, aktívnym na internete.

Dnes by sme vás v súvislosti s aplikácie Google Telefón radi upozornili na ďalšiu šikovnú funkciu, ktorú by ste rovnako nemali prehliadať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Telefon App von Google
Telefon App von Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Takto si môžete zapnúť filtrovanie spamových hovorov

Ide konkrétne o funkciu filtrovania spamových hovorov. Pomocou tejto funkcie môžete odfiltrovať hovory, ktoré sú pokladané za spam. Môže ísť napríklad o rôzne čísla, ktoré boli mnohokrát nahlásené používateľmi, ako spam. Google túto funkciu popisuje slovami:

„Ak máte pri uskutočňovaní alebo prijímaní hovorov zapnutú identifikáciu volajúceho a ochranu pred spamom, môžu sa vám zobraziť informácie o volajúcich alebo firmách, ktoré nie sú medzi vašimi kontaktmi, alebo upozornenia na možných neželaných volajúcich.“

Rovnako aj vy môžete problémové čísla nahlasovať, ako spam a tak ich do budúcnosti odfiltrovať. Urobiť tak môžete potom, ako vám príde nejaký hovor, a následne v zozname Nedávnych hovorov, je potrebné podržať problémové číslo. Následne ho môžete nahlásiť.

Nahlasenie spamu_telefon google
Zdroj: Vosveteit

Vráťme sa však späť k téme, ako si môžete zapnúť identifikáciu spamových hovorov. Urobiť tak môžete pomocou cesty Viac > Nastavenia >Identifikácia volajúceho a spamu. Potom si zapnite funkciu Zobraziť ID volajúceho a spamu. Následne sa vám odblokuje funkcia Filtrovať hovory, ktoré sú spam, ktorú zapnite.

Hotovo, práve ste si zapli funkciu identifikácie spamových hovorov. Rovnako musíme povedať, že po aktivovaní tejto služby, budete mať dostupnú informáciu o tom, že sa vás niekto snažil kontaktovať, hoci systém vyhodnotil prichádzajúci hovor ako spam. Túto informáciu budete mať k dispozícii v rámci zoznamu nedávnych hovorov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre