APLIKÁCIE A HRYNávody

Takto si nakonfigurujte WhatsApp zálohy, aby vám nezaberali veľa miesta na úložisku, vyhnete sa tak plateniu úložného priestoru

Pozrite sa na nastavenia WhatsAppu, prostredníctvom ktorých viete zmenšiť zálohy chatov, aby vám nezaberali veľa miesta na Google disku.

WhatsApp je v súčasnosti najpoužívanejšou četovacou platformou na svete. Používame ju nielen na telefonovanie alebo písanie správ, ale aj na zdieľanie videí a fotografií s našimi priateľmi. Možno ste postrehli v uplynulých dňoch správy, že používateľov, ktorí si zálohujú konverzácie, čaká nemilá zmena. Reč je konkrétne o tom, že zálohy WhatsAppu sa budú počítať do úložného priestoru vášho Google disku.

Váš Google účet hoci ponúka 15 GB voľného priestoru, no nie je to tak veľa, ako to znie. Dôvodom je, že do tohto úložiska sa rátajú všetky vaše e-maily, prílohy v správach, fotografie a videá, ktoré ste nahrali na úložisko a ďalšie dokumenty. Môže sa vám tak rýchlo stať, že nebudete mať dostatok voľného priestoru a váš účet vám bude hlásiť, aby ste odstránili veľké súbory alebo si zakúpili dodatočný priestor. A hoci existuje viacero spôsobov, ako sa môžete zbaviť nepotrebných súborov na disku, no tie sa nedajú opakovať donekonečna.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poďme sa nižšie pozrieť na niekoľko tipov, ako môžete znížiť veľkosť zálohy WhatsAppu.

Ako zmenšiť veľkosť zálohy WhatsApp konverzácií

Pravdepodobne už tušíte, že pôjdeme hlavne po multimediálnych súboroch. V prvom rade vám odporúčame, aby ste vypli zálohovanie videí. Tie dokážu totiž zaberať nie desiatky, ale aj stovky megabajtov a v tých najextrémnejších prípadoch kľudne aj gigabajty, ak je to obsah, ku ktorému pristupujete cez aplikáciu.

Zrušte zálohovanie videí

V prvom kroku si otvorte WhatsApp a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Teraz kliknite na možnosť Nastavenia. Z ponuky vyberte možnosť Chaty. V ďalšom kroku posuňte obrazovku smerom k možnosti Archivované chaty. Kliknite potom na možnosť Zálohovanie chatov. Teraz v spodnej časti obrazovky si vypnite možnosť Zahrnúť videá.

Zalohy WhatsApp ako ich zmensit vypnutie zalohovanie videi
Zdroj: Vosveteit.sk

Odstráňte veľké súbory z chatov

Prejdite teraz na hlavnú kartu Nastavení WhatsAppu. Z ponuky vyberte možnosť Úložisko a dáta a následne z ponuky vyberte možnosť Spravovať úložisko. Zrolujte teraz nastavenia nižšie, kde uvidíte Chaty a kanály. V rámci týchto nastavení uvidíte, koľko miesta vám zaberá každá jedna konverzácia. Ako kliknete na chat, tak budete môcť odstrániť multimediálne súbory, ktoré zálohujete do vášho Google disku.

V rámci nastavení Úložiska môžete odstrániť konverzácie s ľuďmi, s ktorými už dlhšiu dobu nie ste v kontakte. Ušetríte tak desiatky megabajtov, prípadne ešte viac.

Zapnite si miznúce správy, ale…

Jedným z ďalších trikov, ako mať úložisko pod kontrolou, je pomocou zapnutia funkcie miznúcich správ. Toto nastavenie je ale dvojsečná zbraň. Funguje tak, že vám vo vami zvolenom intervale odstráni správy a dáta z konverzácií. Inými slovami, nebudete mať čo neskôr zálohovať, lebo konverzácie budete mať prázdne. Samozrejme, vy sa zároveň nedostanete k obsahu, ktorý ste si vymieňali s osobou na druhej strane. S touto funkciou preto pracujte opatrne a zvážte, či vám jej zapnutie stojí za to.

Ak ste použili niektorí z trikov vyššie, ako môžete zmenšiť konverzácie, tak pri ďalšej zálohe chatov uvidíte, že zaberajú už menej úložného priestoru, ako tomu bolo doposiaľ.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close