NávodySpravodajstvo

Ako môžete zistiť, kedy vám dôjde úložný priestor v službe Google Drive? Nie je to vôbec zložité!

Zistiť koľko úložného priestoru máte ešte k dispozícii v rámci služby Google Drive je možné pomocou jedného kliknutia

Len pred niekoľkými dňami vyplávalo na povrch, že Google plánuje v priebehu nasledujúceho roka zmeniť podmienky používania služby Google Drive v spojitosti s ukladaním fotografií a videí vo vysokom rozlíšení. Stať sa má tak 21. júna 2021.

Neobmedzený priestor už nebude dostupným

Od 21. júna budúceho roka synchronizácia fotografií a videí vo vysokej kvalite bude obmedzená. Používatelia budú mať k dispozícii len 15GB voľného priestoru v rámci služby Google Drive. V praxi to znamená, že ak prekročíte tento limit, tak si budete musieť zakúpiť extra úložný priestor. Druhým dychom treba dodať, že nové pravidlá sa budú dotýkať len fotografií a videí nahraných do služby po spomínanom termíne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako však môžete zistiť, koľko voľného priestoru máte k dispozícii? V skutku je to veľmi jednoduché. Môžete tak urobiť prostredníctvom otvorenia tejto stránky. Je však potrebné, aby ste boli prihlásený k svojmu Gmail účtu. Následne by ste mali vidieť informačnú stránku ako nižšie na obrázku.

Google Drive dostupny volny priestor
Zdroj: Vosveteit.sk

Možno už dnes si platíte cloud, ale o tom ani netušíte

Pri tejto príležitosti by sme vám chceli dať do pozornosti jeden zo starších článkov, kde sme sa venovali téme prenosu fotografií a videí zo služby Google Drive do služby OneDrive. Dôvodom, prečo vám dávame do pozornosti tento článok je, že možno to ani netušíte, ale cloudové služby si už dnes platíte. Pýtate sa ako je to možné? V prípade ak máte predplatený kancelársky balíček Office 365, teda Word, Office, Excel a podobne od spoločnosti Microsoft, tak v rámci preplateného balíka si platíte aj službu OneDrive, teda cloudové služby. Základný balík OneDrive obsahuje úložný priestor o kapacite 1TB.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close