Takto sa v telefónoch Xiaomi s MIUI 13 zmení prednastavený typ písma. Páči sa vám?

Známa komunita MIUIes objavila v BETA verzii aplikácie Sports Health nový typ písma, ktoré Xiaomi bude používať v MIUI 13.

MIUI 13 nadstavba nove logo
Zdroj: Xiaomiui

Nadstavba MIUI 13 sa stáva čoraz frekventovanejšou témou. Dôvodom je, že nás od jej oficiálneho predstavenia delí už len pár dní. Rovnako treba uviesť, že sa do obehu dostal i zoznam smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu s novou nadstavbou medzi prvými.

Najnovšie sa nadstavba dostáva do pozornosti v súvislosti s typom písma, s ktorým sa budeme naprieč MIUI 13 stretávať na dennej báze. Na tému upozorňuje známa Xiaomi komunita, MIUIes. Tá publikovala prostredníctvom Telegramu náhľad nového písma odvolávajúc sa na (BETA) aktualizáciu systémovej aplikácie Sports Health. Ako toto písmo vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi použije nový typ písma, Mi Sans

Ako môžete vidieť v náhľade nižšie, tak MIUIes komunita objavila písmo Mi Sans, ktoré v porovnaní s tým súčasným pôsobí o niečo viac modernejšie. Rovnako treba spomenúť i to, že písmo je v porovnaní s tým súčasným oválnejšie.

MIUI 13_typ pisma Mi Sans
Zdroj: MIUIes

Len pre pripomenutie, vo verziu MIUI 11, Xiaomi použilo typ písma Mi Lanting a v prípade MIUI 12/12.5 aktualizácie, je prítomné písmo Mi Lan Pro. Rovnako treba uviesť, že zavedením spomínaných dvoch typov písmen, Xiaomi zaviedlo i funkciu dynamickej úpravy písma. Používatelia môžu tak upravovať hrúbku a tenkosť písma.  Druhým dychom však treba uviesť, že táto funkcia je dostupnou len v domácej Číne.

V každom prípade, ako sa vám páči písmo Mi Sans? Ide podľa vás o krok dopredu, či nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre