Takto môžete zautomatizovať váš Android smartfón, aby vykonával úlohy, ktoré chcete sám od seba!

Pozrite sa, ako môžete vďaka jednej aplikácii zautomatizovať svoj Android smartfón bez potreby rootu. Nájdete ju v Obchode Play.

android smartfon
Zdroj: flickr.com (Eduardo Woo) (CC BY-SA 2.0 DEED)

Predstavili ste si niekedy aké by bolo skvelé, keby váš smartfón vedel vykonávať činnosti sám bez vašej pomoci? Ešte pred niekoľkými rokmi by sme sa rozprávali o niečom, čo by určite nebolo uskutočniteľné, teda minimálne bez rootu smartfónu. Teraz však vďaka skvelej aplikácii, ktorá je navyše voľne dostupná v Obchode Play, môžete zautomatizovať svoj smartfón aj vy. Určité akcie sa tak môžu vykonávať automaticky napríklad o určitej hodine alebo v určité dni, no aj na základe iných činností. My vám teraz túto aplikáciu v našom článku predstavíme spolu s návodom, ako ju môžete nastaviť. Vsadíme sa, že si ju nakoniec zamilujete aj vy.

Vďaka aplikácii MacroDroid môžete zautomatizovať svoj smartfón bez potreby rootu

V Obchode Play nájdeme množstvo skvelých aplikácií, ktoré sľubujú vylepšenie chodu zariadenia, no nie všetky fungujú tak, ako majú. Aplikácii s názvom MacroDroid sme však dali šancu a zistili sme, že so smartfónom dokáže zázraky. Dokáže nám totiž pomôcť vykonať automatické akcie na základe nejakého podnetu, ktorým môže byť napríklad inštalácia aplikácie, vybitie batérie na určitú úroveň, prichádzajúci hovor alebo aj určitý dátum či čas. Možností, ktoré môžu byť pre túto aplikáciu podnetom, je samozrejme oveľa viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MacroDroid - Automatisierung
MacroDroid - Automatisierung
Developer: ArloSoft
Price: Free

Na základe podnetu tak aplikácia dokáže vykonať nejakú úlohu, ktorú si sami nastavíte. Chcete, aby sa na základe inštalácie aplikácie automaticky otvorila? Alebo máte v pláne každý štvrtok o 16:00 synchronizovať svoj smartfón na disk? Možností je nekonečno, pričom podmienky si môžete určiť aké len chcete. My sme si vďaka tejto aplikácii nastavili to, že po pripojení Bluetooth slúchadiel sa automaticky zapne aplikácia YouTube Music. A práve tento postup vám ukážeme.

Ako nastaviť nejakú automatickú funkciu aj vo vašom smartfóne?

Ako sme už uviedli, vďaka aplikácii MacroDroid nebudeme potrebovať vykonať root zariadenia k tomu, aby sme nastavili nejakú automatickú činnosť. Výnimkou však sú nejaké funkcie, pričom bez rootu nemôžeme využiť napríklad vyčistenie dát aplikácie, zatvorenie aplikácie alebo jej aktiváciu. S otvorením aplikácie však táto služba nebude mať problém, poďme sa teda pozrieť, ako na to. Najskôr si teda nastavíme podmienku.

  • V aplikácii MacroDroid zvolíme funkciu Add Macro
  • Následne klepneme na symbol + v možnosti Triggers
  • Zvolíme si, akú podmienku chceme
  • V našom prípade ide o Connectivity a Bluetooth Event, pričom zvolíme Device Connected a vyberieme zariadenie, ktoré sa k telefónu pripojí

Teraz si pôjdeme nastaviť akciu, ktorú túto podmienka vyvolá. Spravíte to nasledovne.

  • Pri možnosti Actions klepneme na symbol +
  • Zvolíme si, akú akciu má náš smartfón automaticky vykonať
  • V našom prípade ide o možnosť Applications, následne Launch Application a zvolíme si, akú aplikáciu má smartfón aktivovať

Takýmto spôsobom si vďaka aplikácii MacroDroid vyvoláme, aby vždy po pripojení slúchadiel smartfón automaticky otvoril aplikáciu YouTube Music. Možností máme ale oveľa viac a je len na vás, ako ich využijete. Aj keď sa na prvý pohľad môže MacroDroid zdať neprehľadný, tak keď sa s ním trochu pohráte, bude z neho skutočný pomocník.

Našli ste aplikácii MacroDroid využitie aj vy? A ako ju využijete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre