Takto môžete v aplikácii Správy zapnúť funkciu, aby ste videli reakcie na SMS od používateľov iPhone telefónov

Pozrite sa, ako si môžete v aplikácii Správy zapnúť funkciu, ktorá bude konvertovať reakcie na správy z iPhone telefónov do Android zariadení.

SMS Spravy_aplikacia Google
Zdroj: Vosveteit.sk

V priebehu minulého týždňa Google aktualizoval aplikáciu Správy, ktorá priniesla akýsi „most“ medzi aplikáciami na správu SMS medzi Android a iOS zariadeniami. Doposiaľ, ak si dopisovali medzi sebou Android a iOS používatelia, tak reakcie na správy sa nezobrazovali riadne. Ide o funkciu, prostredníctvom ktorej môžeme označovať SMS správy rôznymi emotikonmi. Treba však uviesť, že na to, aby ste mohli označovať správy emotikonmi, tak musíte mať zapnutý RCS štandard správ a rovnako i druhá strana musí mať túto funkciu povolenú. Ak tomu tak nie je, tak správa sa odošle ako klasická textová SMS.

Posledná aktualizácie aplikácie Správy od spoločnosti Google, ako sme už vyššie naznačili, priniesla akýsi most, aby Android používatelia mohli vidieť označenie správ emotikonmi zo strany iOS používateľov, ktorí využívajú aplikáciu iMessage. Pre tých ktorí nevedia, tak iMessage je vstavanou aplikáciou na správu SMS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si môžete aktivovať reakcie na správy

Samotné zapnutie tejto funkcie nie je vôbec zložité. Najprv sa uistite, že máte v smartfóne nainštalovanú poslednú aktualizáciu aplikácie Správy (BETA).

Google Messages
Google Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom, ako si otvoríte aplikácie, tak v pravom rohu obrazovky kliknite na tri zvislé bodky a následne otvorte nastavenia aplikácie. Ak máte v telefóne dve SIM karty, tak zvoľte kartu, pri ktorej chcete funkciu zapnúť. V ďalšom kroku, ako môžete vidieť na druhej snímke obrazovky, stačí len vyhľadať funkciu Zobrazovať reakcie iPohnu ako emodži.

Hotovo. Potom, ako zapnete funkciu vyššie, tak aplikácia Správy bude konvertovať emodži z iPhone telefónov do rozhrania Android zariadení. Treba však uviesť, že môže chvíľu trvať, kým sa emoji objavia v správach. Preto ak hneď neuvidíte, tak nezúfajte.

V prípade, ak neviete či máte zapnutý RCS štandard správ, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti návod, v ktorom sme sa venovali téme, ako ich môžete zapnúť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre