Návody

Takto môžete mať po ruke všetky heslá uložené vo vašom Androide: Túto miniaplikáciu od Google si hneď teraz aktivujte!

Máte problém so zapamätaním rôznych hesiel? Vyskúšajte Správcu hesiel, ktorý je dostupný priamo vo vašom Android zariadení.

Zabezpečenie rôznych online účtov je každým dňom na vyššej úrovni, čomu napomáhajú aj kvalitnejšie heslá. Tie od nás systém neustále požaduje, čo vie byť niekedy otravné a heslá si ťažko zapamätáme. Aj preto sa zvýšila popularita aplikácií, ktoré tieto heslá spravujú. Ak ale využívate systém Android, tak jedného takého správcu už v smartfóne máte a dokonca ho možno aj využívate bez toho, aby ste o tom vedeli.

Správca hesiel od Googlu

Ak využívate prehliadač Chrome z dielne Googlu, tak ste sa so správcom hesiel určite stretli. Je to pop-up okno, ktoré sa vám ukáže vtedy, ak zadáte prihlasovacie údaje na ľubovoľnej stránke. V prípade, že ste v prehliadači taktiež prihlásený a uložili ste si heslo, tak je dané heslo uložené v spomínanom správcovi hesiel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Synchronizácia medzi zariadeniami, ktoré sú prihlásené na rovnaký Google účet funguje veľmi dobre a preto ak ste prihlásený s rovnakým účtom aj vo vašom smartfóne, tak máte nejaké tie heslá uložené a dostupné aj v ňom bez inštalácie akéhokoľvek programu. Poďme sa preto pozrieť, kde tieto heslá v smartfóne nájdete.

Najprv si otvorte Nastavenia, kde otvorte sekciu Google. Následne kliknite na tlačidlo Spravovať účet Google.

spravovať účet google
Zdroj: vosveteit.sk

V tejto sekcii sa prekliknite na kartu Zabezpečenie. Následne vyberte možnosť Správca hesiel.

účet google zabezpečenie
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí Správcu hesiel, ktorého môžete poznať práve z prehliadača Chrome. Funkcie ako Kontrola hesiel tu nájdete tiež. Heslá viete taktiež odtiaľto vymazať, prípadne pozmeniť.

správca hesiel android
Zdroj: vosveteit.sk

Tento prístup k heslám je ale pomerne zložitý a vyžaduje viacero krokov. Aj na toto Google myslel, pretože vytvoril jednoduchý odkaz, ktorý si viete pripnúť na domovskú obrazovku.

správca hesiel odkaz
Zdroj: vosveteit.sk

Takúto ikonu si vytvoríte kliknutím na ozubené koliesko v pravom hornom rohu (v sekcii Správca hesiel) a následným výberom možnosti Pridajte si na plochu odkaz. Daný odkaz je jednoduché prepojenie na sekciu Správca hesiel, ku ktorej sa ináč viete dostať iba cez Nastavenia.

správca hesiel pridanie odkazu na plochu
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám Správca hesiel vo vašom smartfóne pomôže k manažovaniu vašich hesiel v online svete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close