Technológie

Tajomstvo ohľadom zahnutých OLED displejov od Samsungu bolo vyzradené! Škody sa odhadujú na viac ako 5 miliárd eur

V útrobách spoločnosti Samsung to aktuálne naozaj vrie. Až 8 zamestnancov juhokórejského výrobcu bolo totižto obvinených z predania citlivých informácií ohľadom výroby zahnutých OLED displejov konkurencii. Tieto informácie boli po niekoľkých hodinách oficiálne potvrdené a v celom prípade je namočený aj CEO dodávateľskej spoločnosti Samsungu.

Zamestnanci vytvorili falošnú firmu

Skupina zamestnancov sa ku citlivým informáciám dostala celkom šikovne. Ku tak tajným informáciám sa totižto len tak hocikto nedostane. Väčšinou ku nim majú prístup iba dodávatelia Samsungu, ako aj výrobcovia obalov. Práve takúto taktiku zvolila skupina zamestnancov, ktorí sa skryli za fiktívnu firmu, ktorá vyrába obaly na smartfóny. Informácie ohľadom špeciálnych zahnutých displejoch a 3D laminácií predali viacerým čínskym výrobcom, ktorí im za informácie zaplatili 12,19 milióna eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obrovská investícia zo strany Samsungu

Spoločnosť Samsung je bezpochyby svetovou špičkou v oblasti OLED displejov, čo ale dosiahla iba naozaj tvrdou prácou a ohromným investovaním do vývoja nových technológií. Samsung Display v posledných rokoch zamestnával až 38 inžinierov a investoval až 118 miliónov eur do vývoja týchto technológií, čo je naozaj obrovská kopa peňazí, ktorú konkurencia nemusí minúť na vývoj podobnej technológie, keďže sa dostala ku všetkým informáciám ohľadom najlepších OLED displejov na svete.

Odhadovaná škoda je v miliardách

Len po pár dňoch od samotného odhalenia celého podvodu, sa spoločnosť Samsung vyjadrila aj ku tomu, aké škody sú týmto únikom informácií spôsobené. V číslach sa jedná o pokles predajov o neuveriteľných 5,12 miliárd eur v nasledujúcich troch rokoch. Ak sa budeme baviť o ziskoch spoločnosti Samsung, tie by mali v tomto istom časovom období klesnúť o 786 miliónov eur.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung Display)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close