SwitchBot Curtain – inteligentné zariadenie, ktoré zautomatizuje akékoľvek závesy v domácnosti

Zautomatizovanie niektorých častí domácnosti bez nutných obrovských investícií je realitou. SwitchBot Curtain je toho skvelým príkladom.

switchbot curtain 1
Zdroj: SwitchBot

Do investície do motorizovaných závesov sa pri výbere doplnkov do domácnosti veľkej časti z nás príliš nechce. Dôvod je celkom jednoduchý, táto investícia je čiastočne technicky, no najmä finančne omnoho náročnejšia, ako kúpa bežných závesov. Ak ste sa však s myšlienkou motorizovaných závesov v minulosti zaoberali a hľadáte riešenie, ako dodatočne zautomatizovať túto časť vašej domácnosti, určite neprehliadnite zariadenie SwitchBot Cutrain. Toto malé šikovné zariadenie totižto umožňuje zmotorizovať a na diaľku ovládať takmer akýkoľvek typ závesov vo vašej domácnosti. Skvelou správou je, že po viac ako roku a pol od svojho oficiálneho predstavenia na crowdfundingovej platforme Kickstarter sa zariadenie dostáva na predajné pulty a už dnes je dostupný aj v našich končinách priamo na stránkach samotného výrobcu. 

Prvý inteligentný a spätne kompatibilný záves na svete

switchbot curtain 4
Zdroj: SwitchBot

Zariadenie SwitchBot Curtain je jedinečným zariadením na trhu. Ide o prvé zariadenie, ktorým je možné zautomatizovať aj tie najstaršie závesy v akejkoľvek domácnosti. Zariadenie stačí pripevniť na už existujúce garniže či záclonové tyče a behom niekoľkých sekúnd sa z nich stanú moderné inteligentné záclony, ktoré bude možné ovládať aj hlasom, či priamo cez smartfón. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výherca dizajnovej ceny Good Design 2020 a finalista o cenu IDEA 2020

switchbot curtain 3
Zdroj: SwitchBot

Už pri prvom pohľade na zariadenie SwitchBot Curtain je zrejme každému jasné, že jedným z hlavných cieľov výrobcu bolo vytvoriť nie len funkčné, ale zároveň oku lahodiace zariadenie. Výsledný moderný minimalistický dizajn však neocenia iba používatelia. Zariadenie totižto už v minulom roku vyhralo prestížnu cenu Good Design 2020 a zároveň bola finalistom o cenu IDEA 2020. 

Inštalácia behom 30 sekúnd bez akýchkoľvek skrutiek a matíc

switchbot curtain 2
Zdroj: SwitchBot

Inštaláciu zariadenia SwitchBot Curtain zvládne naozaj ktokoľvek. Zariadenie je navrhnuté tak, aby ho bolo možné umiestniť do garniže či na závesovú tyč a aby behom 30 sekúnd bolo plne funkčné. Pri samotnom umiestnení sa však nemusíte obávať zložitej montáže. Ide o nenáročnú inštaláciu bez nutnosti šróbovania, priťahovania skrutiek, či matíc. 

Jednoduché a intuitívne ovládanie

switchbot curtain mobilna aplikacia
Zdroj: SwitchBot

Ako sme už spomenuli vyššie, zariadenie je možné prepojiť priamo s vašim smartfónom, no k dispozícii je prepojenie aj s domácim hlasovým asistentom. Vďaka tomu je možné ovládať vaše záclony hlasom, no napríklad aj z práce, keď si spomeniete, že ste záclony zabudli zatiahnuť a do obývačky vám cez obed „praží“ priame slnko. 

switchbot curtain typy garniz a zavesov
Zdroj: SwitchBot

Už pri pohľade na ponuku garniží a závesových tyčí je zrejme každému jasné, že zariadenie SwitchBot Curtain nie je kompatibilné so všetkými typmi závesov. Výrobca však má v ponuke hneď trojicu modelov SwitchBot Curtain, ktoré odrážajú tie najviac používané závesové systémy. Pred kúpou však odporúčame detailne si pozrieť kompatibilné rozmery garniží, či závesových tyčí, pričom všetky detailné informácie nájdete priamo na stránkach produktu

Na záver by sme vám do pozornosti chceli dať aj ďalšie zariadenia od výrobcu SwitchBot, s ktorými je model Curtain kompatibilný. Výrobca má v ponuke inteligentné domáce huby, jednoduché diaľkové ovládanie, ktoré môžete umiestniť napríklad na stenu, dodatočný solárny panel, ktorý môžete umiestniť priamo na zariadenie SwitchBot Curtain, čím predĺžite výdrž zabudovanej batérie, či ďalšie zariadenia na meranie teploty, alebo zvlhčovač vzduchu. 

Zariadenie SwitchBot Curtain v 15% zľave nájdeš TU!

Zariadenie SwitchBot Curtain ide do medzinárodného predaja v naozaj „veľkom štýle“. Do 31. mája budú totižto všetky modely SwitchBot Curtain dostupné v 15% zľave v prípade, že využijete zľavový kupón „SWITCHBOT15OFF“. Pri jeho využití môžete pri kúpe zraziť cenu až na skvelých 68,64 dolárov aj po započítaní expresne rýchlej dopravy z európskych skladov bez ďalších poplatkov ako clo, či DPH

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre