SpravodajstvoTechnológie

Super rýchle 125W nabíjanie od OPPO dokáže smartfón nabiť už za 20 minút. Využitie v praxi je však stále v nedohľadne

Technológiu superrýchleho 125W nabíjania údajne neuvidíme ani v nadchádzajúcom vlajkonosičovi spoločnosti OPPO

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky OPPO ešte počas tohtoročného leta predstavil prvú 125W nabíjačku pre mobilné zariadenia na svete, ktorá by mala byť v praxi schopná nabiť smartfón za doslova pár desiatok minút. Výrobca už počas predstavenia uviedol, že nabíjačka je schopná nabiť 4 500 mAh batériu za skvelých 20 minút, pričom nabitie na zhruba 50% zaberie iba pár minút. Od predstavenia revolučnej nabíjacej technológie však už ubehlo niekoľko mesiacov a využitie v praxi je stále v nedohľadne. Najnovšie správy od známeho leakera vystupujúceho pod prezývkou Digital Chat Station však približujú situáciu, ktorá zrejme vo vývojových centrách spoločnosti OPPO nastala.

Tepelná regulácia stále nie je ideálna

Ako vo svojom nedávnom príspevku uvádza vyššie spomínaný leaker, 125W technológia rýchleho nabíjania od spoločnosti OPPO, označovaná ako Flash Charge, síce dokáže nabiť batériu s kapacitou až 4 500 mAh za spomínaných 20 minút, no pre použitie v praxi ešte nie je úplne pripravená. Inžinieri v našich končinách nie tak známeho výrobcu sa totižto stále potýkajú s nie ideálnou tepelnou reguláciou počas nabíjania. V reči pre bežných spotrebiteľov – nabíjané zariadenia sa môžu počas super rýchleho nabíjania nechcene prehrievať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
oppo 125w nabijacka prehrievanie
Zdroj: Digital Chat Station

Super rýchly nabíjací adaptér OPPO Flash Charge však bude po jeho úspešnom dokončení naozaj revolučným kúskom na trhu a to nie len vďaka svojmu nabíjaciemu výkonu až 125W. Nabíjací adaptér totižto podporuje všetky predošlé rýchlo nabíjacie protokoly spoločnosti OPPO ako VOOC, SuperVOOC, ako aj ďalšie protokoly PPS, PD a QC od konkurencie. Za zmienku určite stojí aj podpora prúdu na úrovni až 12,5A, podpora viacpólovej frekvencie, čo dokonca podpora duálnych 6C batérií. Veľkou výhodou, ktorú spoločnosť OPPO už prezentovala viackrát je, že tento typ nabíjacieho adaptéru je možné využiť na viac menej akomkoľvek zariadení, pričom nemusí ísť nutne o smartfón. V budúcnosti by sme ho tak mohli vidieť aj v tabletoch, či notebookoch.

Oppo 125W nabijacka
Zdroj: Oppo

Stále nevyriešený problém s prehrievaním zariadenia počas nabíjania pomocou adaptéru Flash Charge môže znamenať, že technológiu neuvidíme ani v nadchádzajúcej vlajkovej lodi od spoločnosti OPPO. Fanúšikovia značky však zrejme ani v takomto prípade zúfať nebudú, keďže výrobca do svojich smartfónov umiestňuje tak či tak takmer bezkonkurenčné riešenia super rýchleho nabíjania.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close