Spoločnosti Xiaomi sa ešte nikdy nedarilo tak, ako tomu bolo v 1. kvartáli tohto roka

Xiaomi odhalilo finančné výsledky za prvý kvartál 2021. Takto dobre na tom ešte nebolo!

Xiaomi finacne vysledky
Zdroj: Xiaomi, unsplash.com (Valery Sysoev)

Posledné dni sú pre Xiaomi malými Vianocami. Dôvodom je, že nielen bola spoločnosť definitívne odstránená zo sankčného zoznamu vytvoreného americkými úradmi, ale odhalila aj finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka, ktoré odhaľujú, že spoločnosti sa takto ešte nikdy predtým nedarilo!

Xiaomi ohlásilo nielen rekordné tržby, ale aj zisky

Hoci minulý rok bol pre mnohých výrobcov smartfónov výrazne horším ako rok dozadu, tak Xiaomi sa aj napriek tomu náramne darilo. Vyzerá to tak, že Xiaomi ide ako rýchlo rozbehnutý vlak, ktorý neustále pridáva plyn. Dôvodom je, že Xiaomi opäť rástlo pri medziročnom porovnaní kvartálov a nejde pritom len o „kozmetický“ rast.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaných správ spoločnosťou Xiaomi, čínsky výrobca smartfónov dosiahol príjem 76,9 miliárd Juanov, čo je o 54,7% viac, ako tomu bolo v prvom kvartáli minulého roka. Pokiaľ ide o čistý zisk, tak ten dosiahol 6,1 miliárd Juanov, čo je 163,8% viac v porovnaní so začiatkom minulého roka. Môžeme tak povedať, že 1. kvartál 2021 sa zapíše do histórie spoločnosti ako zatiaľ najúspešnejší prvý kvartál.

Xiaomi financne vysledky 1. kvartal 2021
Zdroj: Xiaomi

Okrem iného sa spoločnosť dostala medzi 3 najväčších globálnych predajcov smartfónov s výnimkou Číny, kde Xiaomi obsadilo 4. priečku. Čínsky gigant rovnako uviedol, že v prvom štvrťroku tohto roka, predal po celom svete 4 milióny prémiových smartfónov. Ide o zariadenia, ktoré v domácej Číne stoja od 3000 Juanov (~390€) a vyššie. Ako môžete v infografike nižšie vidieť, tak Xiaomi si z prémiového segmentu smartfónov odkuslo 16,1%.

Xiaomi predaje premiovych smartfonov 1. kvartal 2021
Zdroj: Xiaomi

V Európe je Xiaomi už 2. najväčším predajcom smartfónov

Rovnako treba dodať, že naprieč Európou Xiaomi predalo v medziročnom porovnaní o 85,1% smartfónov viac a spoločnosť sa stala 2. najväčším predajcom chytrých telefónov.

Xiaomi 1. kvartal 2021_smartfony_Europa
Zdroj: Xiaomi

Okrem iného spoločnosť v prvom štvrťroku predala 2,6 milióna chytrých televízorov na celom svete pričom v domácej Číne, spoločnosť bola najväčším producentom tohto typu zariadení.

Mimochodom, čínsky výrobca tiež oznámil, že v prvom štvrťroku 2021 minul na výskum a vývoj 3 miliardy Juanov, čo je až o 61% viac ako v rovnakom období predchádzajúceho roka! Spoločnosť zároveň deklaruje, že v budúcnosti na tento účel zvýši výdavky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre