Spoločnosť Vivo ukázala prvú 120W rýhlonabíjačku, s ktorou nabijete smartfón za niekoľko minút

Spoločnosť Vivo ukázala rýchlonabíjačku s podporou nabíjania do 120W. Jednalo by sa tak o vôbec najrýchlejšiu nabíjačku na svete

Vivo 120W Charger najrychlesia rychlonabijacka na svete
Zdroj: Weibo (Vivo)

Hoci dennodenné nabíjanie smartfónov je pre väčšinu z nás rutinou a málo kto sa tomu vyhne, tak aj napriek tomu sa v tejto oblasti robia veľké kroky dopredu, hoci to na prvý pohľad vyzerá presne opaćne.

Hlavným problémom je, že smartfóny vo väčšine prípadov vydržia ledva jeden deň, a to aj napriek tomu, že mnoho výrobcov do zariadení vkladá väčšie batérie. Vzhľadom však na zvyšujúci sa výkon smartfónov, rozlíšení displeja, pridávania nových funkcionalít a podobne, je logické, že sa to dakde musí odzrkadliť. Alternatívnym riešením preto je zvyšovanie rýchlosti nabíjania zariadení. Mnoho výrobcov preto osádza do svojich zariadení rýchlonabíjačky. Vo všeobecnosti sa ich výkon pohybuje na úrovni od 12W do 24W v prípade vlajkových lodí. Ďalšia generácia rýchleho nabíjania by mala štandardizovať podporu do 50W.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Vivo ukázala rýchlo nabíjačku s podporou rýchleho nabíjania do 120W. Telefón s batériou o kapacite 4000mAh je tak možné nabiť na úroveň z 0% na 50% do 5 minút, v prípade nabitia smartfónu na úroveň 100% si používateľ bude musieť počkať ešte ďalších 8 minút. Inými slovami, za 14 sekúnd nabijete smartfón o 2,38%.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Vivo vo vybraných zariadeniach aktuálne využíva tehnológiu iQOO, ktorá podporuje nabíjanie do 44W. Vďaka tomu je možné nabiť smartfón o kapacite 4000mAh na úroveň 50% za 15 minút a na úroveň 100% za 45 minút.

Zdroj: Weibo

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre