Spoločnosť Samsung dáva plastom červenú. Bude používať materiály, ktoré nemajú tak negatívny dopad na prírodu,

samsung povedal stop plastovým obalom
Zdroj : mspoweruser.com

SAMSUNG prestáva používať na výrobu obalov plast!

Spoločnosť SAMSUNG ako výrobca smartfónov a inej elektorniky včera oznámil, že pre výrobu obalov prestane používať plasty. Táto zmena je platná pre všetky produkty spoločnosti Samsung – od mobilných telefónov až po domáce spotrebiče.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo ho nahradí?

Napríklad pre produkty Samsung Mobile, vrátane mobilných telefónov, tabletov a nositeľných výrobkov plastový materiál použitý pri držiakoch bude nahradený papierovými formamy a baliace materiály ako sú vrecká ekologickými materiálmi. Spoločnosť Samsung tiež plánuje zmeniť dizajn nabíjačky telefónu, aby odstránil plastové ochranné fólie. 

Spoločnosť Samsung Electronics zintenzívňuje práce v riešení environmentálnych problémov spoločnosti, ako je vyčerpávanie zdrojov a problémy s plastovým odpadom,“ povedal Gyeong-bin Jeon, šéf spoločnosti Samsung Global Customer Satisfaction Center. Ďalej doplnil: „Sme odhodlaní recyklovať zdroje a minimalizovať znečistenie spôsobené našimi produktmi. Budeme používať ekologické materiály, aj keď to bude znamenať nárast nákladov. „

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre