Spoločnosť FeganScott zažalovala v USA Samsung a Apple. Dôvodom má byť údajné nedodržanie povolených limitov rádiofrekvenčného žiarenia

FeganScott: Nové laboratórne výsledky akreditované FCC ukazujú, že rádiofrekvenčné úrovne vybraných smartfónov prekročili federálny limit.

SAR žiarenie smartfonov
Zdroj: Vosveteit.sk

V priebehu augusta portál Chicago Tribune zverejnil výsledky z testovania rádiofrekvenčného žiarenia rôznych zariadení, jednými z najväčších hriešnikov podľa portálu boli spoločnosti Samsung a Apple, ktoré so zariadeniami iPhone 7 a Samsung Galaxy S8 prekročili povolené limity.

Spoločnosť Apple sa k výsledkom testov vyjadrili slovami:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Všetky modely iPhone, vrátane iPhone 7, sú plne certifikované FCC a vo všetkých ostatných krajinách, kde sa iPhone predáva. následnou validáciou všetkých modelov iPhone testovaných v správe Tribune sme potvrdili, že dodržiavame všetky platné … expozičné smernice a limity.“

Spoločnosť Samsung pre portál reagovala slovami:

„Zariadenia Samsung predávané v USA sú v súlade s predpismi FCC. Naše zariadenia sú testované podľa rovnakých skúšobných protokolov, aké sa používajú v priemysle.“

V súčasnosti, podľa aktuálnych znalostí, nie je známa, či vystavenie vysokofrekvenčnému žiareniu môže spôsobiť ľuďom problémy. Na vysokých úrovniach však môže spôsobiť zahratie tkaniva.

Samsung a Apple čelí žalobe

Portál Phonearena.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že spoločnosti Samsung a Apple musia aktuálne čeliť žalobe podanej právnickou firmou FeganScott, ktorá požaduje, aby súd uložil odporcom povinnosť zaplatiť za lekárske monitorovanie a nešpecifikovanú výšku náhrady škody.

Spoločnosť podala žalobu po tom, ako právnická firma najala laboratórium akreditované FCC, ktoré potvrdilo, že vysokofrekvenčné (RF) žiarenie z populárnych telefónov Apple a Samsung (iPhone 8 a Galaxy S8) prekročili zákonné limity, keď sa tieto zariadenia používali podľa pokynov výrobcov.

Beth Fegan zo spoločnosti Fegan hovorí, že výrobcovia telefónov, ako sú Apple a Samsung, musia prevziať zodpovednosť za zavádzanie spotrebiteľov, pokiaľ ide o množstvo vysokofrekvenčného žiarenia, ktoré uvoľňujú ich telefóny, keď sú blízko ich pokožky.

„Smartfóny Apple a Samsung zmenili spôsob, akým žijeme. Dospelí, dospievajúci a deti sa prebudia, aby skontrolovali svoj e-mail alebo si zahrali hry a robili na svojich smartfónoch pracovné alebo školské cvičenia. Tieto zariadenia nosia celý deň vo vreckách a doslova s nimi aj zaspávaj. “ povedal Fegan, ktorý ďalej dodal: „Výrobcovia povedali spotrebiteľom, že je to bezpečné, a preto sme vedeli, že je dôležité testovať vystavenie vysokofrekvenčnému žiareniu a zistiť, či je to pravda. Nie je to pravda. prekročenie o 500 percent pri používaní telefónov spôsobom, ktorý nás podporujú spoločnosti Apple a Samsung. Spotrebitelia si zaslúžia poznať pravdu. “

FeganScott je celonárodná advokátska kancelária zameraná na pomoc spotrebiteľom. Partneri firmy úspešne získali späť 1 miliardu dolárov v mene spotrebiteľov a obetí na celoštátnej úrovni.

Ak by ste chceli vedieť, koľko rádiofrekvenčného žiarenia vyžaruje Váš telefón, tak navštívte stránku bfs.de a vyhľadajte si zariadenie priamo na webe úradu (pozn. redakcie: bfs je Nemecký federálny úrad pre ochranu pred radiáciou). Vo všeobecnosti platí, že väčšina krajín v Európe má povolenú hodnotu do 2.0W/Kg.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre