BezpečnosťSpravodajstvoTechnológie

Španielska polícia upozorňuje ľudí porušujúcich domácu karanténu prostredníctvom lietajúcich dronov

Zábery, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako z sci-fi filmu, sú v uliciach Madridu realitou

Španielske úrady sa len prednedávnom rozhodli zaviesť povinnú domácu karanténu pre všetkých občanov na celom svojom území z dôvodu šírenia nového koronavírusu SARS-COV-2, ktorý spôsobuje akútne respiračné ochorenie COVID-19. Občanov, ktorí by mali zostať doma a vychádzať by mali v naozaj nutných prípadoch, najnovšie v uliciach hlavného mesta Madrid upozorňujú policajné drony, prostredníctvom ktorých polícia vyzýva občanov hlasovou správou, aby sa vrátili domov čo najskôr.

Občania sa aj napriek zákazu zdržujú v mestských parkoch a záhradách

Video zachytávajúce lietajúce policajné drony v meste Madrid zverejnil zahraničný spravodajský portál BBC News na sociálnej sieti Twitter. Ako môžete sami vidieť, ulice hlavného mesta Španielska sú takmer vyľudnené, no stále sa nájdu občania, ktorí porušujú domácu karanténu a stále sa prechádzajú v mestských parkoch, či záhradách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď vyzerá takéto opatrenie ako zo sci-fi filmu, ide o naozaj dobré využitie najmodernejších technológií. Polícia takýmto opatrením zabráni ďalšiemu fyzickému styku s občanmi, čím potláča riziko prenosu nového koronavírusu na minimum. Druhou silnou stránkou lietajúcich dronov je, že sa ich bežní občania často „zľaknú“, čo by mohlo viesť ku ešte lepšiemu dodržiavaniu karantény zo strany samotných občanov.

Všetky podstatné informácie o novom koronavíruse najmä z technologického hľadiska nájdeš vždy na našom webe!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close