SpravodajstvoTechnológie

SpaceX ukazuje ďalšie video, ktoré zachytáva test vesmírnej lode Starhsip SN8. Od vzletu, až po samotnú explóziu

Video ukazuje viacero pohľadov vrátane takých, ku ktorým sa bežný divák nedostane

Jedným zo snov Elona Muska a mnohých z nás je, aby sme sa ako ľudia stali multiplanetárnym druhom. Jednou z planét, ktorá by potenciálne mohla byť našim druhým domovom, je Mars. Cesta k tomuto cieľu nie je však jednoduchou a pred sebou máme mnoho prekážok, ktoré musíme ako ľudia prekonať.

Jednou z nich je aj samotný let na planétu s dostatkom materiálov a nástrojov, aby sme tam mohli vybudovať prvú základňu, či obydlia. Dopomôcť by nám k tomu mala vesmírna loď Starship, ktorú vyvíja spoločnosť SpaceX.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Test rakety Starship SN8 skončil explóziou, ale aj napriek tomu išlo o úspech

Ešte začiatkom mesiaca sme upozorňovali na explóziu testovej vesmírnej lode Starhship SN8, ktorá explodovala počas pristávacieho manévru. Aj napriek tomu, išlo však o úspešný test. Dôvodom je, že sa spoločnosti SpaceX podarilo zozbierať kvantum dát, ktoré sú nevyhnutné pre ďalší vývoj vesmírnej lode.

Musk ďalej  vysvetľoval, že za explóziou stál tlak v palivovej nádrži, ktorý bol počas horenia v priebehu pristávania nízky.  V dôsledku toho pristávania bolo až príliš „tvrdým“, čo spôsobilo explóziu.

Dychberúce video

Spoločnosť SpaceX najnovšie prostredníctvom serverov YouTube zdieľala video, ktoré zachytáva celý proces vzletu, ako aj pristávania až po samotnú explóziu. Video ukazuje viacero pohľadov vrátane takých, ku ktorým sa bežný divák nedostane. Takisto video odhaľuje niekoľko rôznych manévrov, ktoré spoločnosť testovala.

Mimochodom, SpaceX zo svojich hangárov už vybrala ďalší testový model vesmírnej lode. Môžeme tak v dohľadnej dobe očakávať jeden z ďalších testov.

Via engadget.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close