SOS funkcia v Xiaomi telefónoch vám môže raz zachrániť život. Takto si ju aktivujete!

Funkciu SOS môžete zapnúť v priebehu pár sekúnd

Xiaomi SOS funkcia
Zdroj: vosveteit.sk

Život môže priniesť rôzne situácie. Raz je ich zvládnutie jednoduchšie, a raz zas náročnejšie. Niektoré môžu byť dokonca život ohrozujúce. Technológie nám môžu tieto situácie mnohokrát pomôcť prekonať ich.

Ešte v septembri minulého roka obehla technologický svet správa o mužovi, ktorému život zachránili Apple Watch. Ide o chytré hodinky, ktoré sú schopné detegovať silný pád používateľa a následne odoslať o tom správu zvolenému kontaktu, prípadne priamo záchrannej službe. V tomto konkrétnom prípade, muž spadol počas horskej cyklistiky pričom bol sám a udrel sa do hlavy a bol v bezvedomí . Pomocou systému EMS (elektronický systém prvej pomoci) sa v priebehu niekoľkých desiatok minút dostali k pacientovi horský záchranári. A to vďaka  upozorneniu z hodiniek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podobnou funkciou, ako disponujú Apple Watch, disponujú aj mobilné zariadenia Xiaomi, resp. Redmi a Poco s nadstavbou MIUI 12.

Takto si môžete nastaviť SOS tlačidlo

Funkcia SOS v Xiaomi telefónoch je schopnou odoslať vami zvolenému kontaktu informácie o vašej polohe, vrátane výpisu telefonátov za poslednú hodinu v prípade núdzovej situácie. Takto si môžete funkciu aktivovať. 

Otvorte si nastavenia smartfónu a následne choďte do sekcie Heslá a zabezpečenie. Potom otvorte možnosť Tiesňové SOS. Následne zapnite funkciu. 

Systém vás následne vyzve, aby ste zadali kontakt, ktorému bude odoslaná správa potom, ako 5-krát za sebou stlačíte tlačidlo uzamykania zariadenia.

SOS Funkcia_Xiaomi navod_4
Zdroj: vosveteit.sk

Používate túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre