Sony ukázalo „vreckovú“ klímu Reon Pocket, ktorú by mali používatelia nosiť upevnenú na tele

Sony ukázalo „vreckovú“ klímu Reon Pocket, ktorú by mali používatelia nosiť upevnenú na tele. Mala by byť schopná ochladiť telo o 13 °C.

Sony Reon Pocket prva nositelna klima
Zdroj: Youtube (Sony/First Flight JP)

Sony ukázalo prenosnú klímu Reon Pocket, ktorá by mala nájsť využitie v  horúcich letných dňoch. Táto klíma sa však nevešia na stenu, ale nosí sa upevnená na oblečení. Na tému upozorňuje portál Gizmodo.com.

Reon Pocket, prvá „obliekateľná“ klíma na svete

Reon Pocket je zariadenie o veľkosti mobilného telefónu, ktoré je možné prepojiť so smartfónom pomocou  ktorého sa aj ovláda, prostredníctvom technológie Bluetooth. Podľa informácií, ktoré zverejnila spoločnosť Sony by zariadenie malo vydržať na jedno nabitie pracovať približne 24 hodín. Jeho doba nabíjania sú dve hodiny. Prejdime však k samotnému spôsobu využitia tohto zariadenia. Predstava spoločnosti je, že ho ľudia budú nosiť v špeciálne upravenom vrecku trička. Sony hovorí, že zariadenie je schopné ochladiť telo používateľa o 13 Celzia stupňov. Dokáže ho však aj zohrať, konkrétne o 8 Celzia stupňov. Využitie tak nájde ako počas horúcich letných dní, tak aj v zime.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Cena tohto zariadenia by sa mala pohybovať v  rozpätí od 120 až do 180 dolárov, v  závislosti od zvoleného modelu a počtu tričiek, ktoré si záujemcovia vyberú. V predaji by sa táto „nositeľná“ klíma mala objaviť v marci budúceho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre