APLIKÁCIE A HRYKonzolySpravodajstvo

Sony sa podľa všetkého nezúčastní podujatia E3, od ktorého sa očakávalo, že tam predstaví PS5

Vyzerá to tak, že spoločnosť Sony statila záujem o E3. Dôvodom môžu byť nielen financie, ale taktiež aj vlastný event.

Spoločnosť Sony prekvapila v priebehu minulého roka širokú verejnosť zverejnením správy, v ktorej oznámilo svoju neúčasť na hernej výstave E3 (pozn. redakcie: Electronic Entertainment Expo). Tá sa každoročne koná v Los Angeles začiatkom júna. Spočiatku to vyzeralo, že absencia Sony je z toho dôvodu, že nemajú nič nové, čo by mohli ukázať. Podľa nových informácií to však vyzerá tak, že táto situácia sa zopakuje aj tento rok.

Podľa tvrdení herného webu Video Games Chronicle, ktorý je považovaný za hodnoverný zdroj leakov interných informácií z hernej oblasti, si spoločnosť Sony stále nezaistila účasť na E3. Napriek tejto informácií však dodali, že je stále možnosť, že Sony momentálne rokuje s usporiadateľmi. Dôvodom neúčasti Sony však môžu byť taktiež financie, keďže prezentácia veľkých firiem na tejto konferencii vychádza približne až na 50 miliónov dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Web Video Games Chronicle sa taktiež skontaktoval s ľuďmi z Microsoftu. Tých správa o neúčasti Sony na E3 vôbec neprekvapila. Práve naopak, očakávali to, a tak sa budú snažiť ich neúčasť využiť čo najefektívnejšie, keďže už tento rok nás očakáva príchod nového Xboxu. Ten bol prekvapivo predstavený počas Video Game Awards v decembri minulého roku. Na Xbox konferencií E3 tak môžeme skôr očakávať zameranie sa na predstavenie nových hier či taktiež služieb, než na hardware, ako to bolo v prípade predstavenia Xbox One X.

Veľkou záhadou však naďalej zostáva to, kedy sa rozhodne spoločnosť Sony predstaviť nové PlayStation. Mnoho ľudí očakávalo predstavenie počas veľtrhu CES 2020, avšak dočkali sa iba ukážky nového loga.

V prípade reálnej absencie Sony na E3 je najpravdepodobnejšie očakávať predstavenie PS5 počas PlayStation Meeting, ktoré sa koná počas februára.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close